Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha vonaton utazom a hörcsögömm...

Ha vonaton utazom a hörcsögömmel, leszállíthatnak azért, mert valakinek nem tetszik hogy ott van a hörcsög?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert egyik ismerősöm pórul járt, mert egyszer két degut vitt a vonaton, szállítóboxban és egy utasnak nem tetszett, hogy egy kocsiban kell ülnie két "patkánnyal". Szerintetek előfordulhat, hogy valaki nem akarja hogy ott legyen a vonaton a hörcsög és emiatt leszállítanak? Ilyesmiben szállítanám: [link]

Még sosem utaztam állattal, nem tudom mire számítsak, de elvileg lehet állatot szállítani.



2013. máj. 27. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam még ilyenről. ÉN fehér egeremmel utazgattam vonaton, de senkit nem zavart, pedig sokat utazott velem, mikor koliból mentem haza. Szerintem nem szállíthatnak le, mivel szállítóboxban lenne.
2013. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Élő állat szállítása


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


az 1. osztályú kocsiba,

az étkezőkocsiba,

a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.

Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.



Ez alapján nem tehetik meg,hogy leszállítanak.Pár éve görényt vittem hordozóban,igaz akkor még kellett élőállatnak jegyet váltani,de nem érdekelt,hogy kinek nem tetszik,át lehet ülni másik kocsiba.

2013. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hoztam haza 2szer is 2 hörikét, Peatről igaz buszon (!!) mostanában! Mellém ült egy hölgy. Kinyitottam egy idő után a táskát a höriken hisz elég meleg volt a buszon. Szellőzzenek egy kicsit. A nő először oda sem nézett... Kb. egy óra múlva kicsit elzsibbadtam megigazítottam a táskát, kijebb nyitottam a nő meglátta a höriket (egyikük fehér volt 1000% hogy azt hitte egér) az arca eltorzult... Kijjebb ült a széken (húú több helyem lett.. :D) és kifele elfordult az ülésben (nem teljesen csak a másik irányba nézett kifele) De semmit nem szólt. Füles végig a fülünkben mind2őnknek.. :D Annyit beszéltünk mikor megérkeztünk, hogy sietek-e, mert ha nem akk ő előre enged mindenkit... :D Én meg mondtam h nem sietek.. :D


(Ha az illető olvassa.... :DDDDDD)

2013. máj. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
* Pestről elnézést.. :$
2013. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 3. Az nagyon vicces :D szerintem ha valaki meglátja az enyémet azt hiheti hogy patkány mert nagy:) és barna.
2013. máj. 27. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Én törpehöriket vittem, persze, nem aranyat. :) Semmi gond nem lesz vidd csak és ha valakinek nem tetszik vmi tényleg át lehet ülni máshová.. :P (Vagy végig kifele fordulni.. XD)
2013. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyuszit vittünk vonaton. 6 fős fülkébe bementünk. Természetesen leegyeztettük az előttünk, meg utánunk jövőkkel, hogy nyúl van nálunk. 10 perc után egy középkorú-idős nő (mert ki ha nem ez a típus) felháborodottan közölte, hogy hogyan képzeljük azt, hogy a nyúl bent lehet a fülkében, azonnal tegyük ki! (Persze, bameg az 50 centi széles folyosó büdös koszos padlójára kitesszük a hordozót, hogy mindenki belerúgjon.) Fogtuk magunkat, és eljöttünk abból a fülkéből. A másikban meg örültek nekünk, ahogy szoktak. Volt nyuszisimi, meg jó beszélgetés, kellemes utitársak. :)
2013. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy is lehet.. :D
2013. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Pót- és helyjegyköteles vonat"? Tehát elsejétől csak személyvonatra vihetem fel a hörcsögöm? :(
2013. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2013. máj. 31. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!