Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet a tengarimalac még nem...

Ehet a tengarimalac még nem érett cseresznyét vagy a cseresznyefa ágát (fogkoptatóként)?

Figyelt kérdés
van a kertünkben egy cseresznyefa de későn érik és nemtudom hogy a fentiek kozul adhatok-e nekik?

2013. jún. 2. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ágat nyugodtan az jó,cseresznyét még éretlenül se mert savas. :)
2013. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
első nagyon köszönöm ment a zöld pacsi
2013. jún. 2. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, malacnál hogy van, de a nyúlnál:


"A nyúl foga egész életében folyamatosan nő (kb. 2mm hetente). Igaz, hogy a szénából, zöldségből és nyúltápból álló étrend általában elegendő a fogak rendbentartására, azért jó, ha időnként adunk egy-egy gallyat rágcsálni. Ezek nemcsak segítenek koptatni a fogakat, - tápértékkel is bírnak, és jó játék is egyben. Mielőtt azonban bármilyen gallyat adna nyulának, győződjön meg arról, hogy a fa, melyről szedi, nem mérgező-e. Továbbá, hogy nincs-e kémiai anyagokkal, permettel kezelve vagy forgalmas autóutak, sztrádák közelében lévén szennyeződésnek kitéve.

Csonthéjas gyümölcsöt termő fák – egymagvú termésűek (beleértve a szilvát, cseresznyét, sárga és őszibarackot) mérgezőek számukra.

Veszélytelen fafélék:

Fűzfa, lucfenyő, kőrisfa, nyírfa, juharfa, boróka, nyárfa, almafa, körtefa, mogyorófa/bokor, és galagonya."

2013. jún. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,ne haragudj az első vagyok utánanéztem és vedd ki a malackától az ágat gyorsan.


"A csonthéjas gyümölcsfák ágai általában mérgeket tartalmaznak. Sokan feltételezik, hogy csak a magjuk (és esetleg még a levelük) lehet mérgező, és adnak ilyen ágakat a rágcsálóknak. Ha eddig nem történt semmi baj, az csak azt bizonyítja, hogy nem jutott annyi mennyiség a szervezetébe, amely tüneteket is okozhatna. "


és


"Rágcsálásra kiválóan alkalmas a frissen vágott almafaág, a legtöbb tengerimalac kedveli. Ilyen célra a szőlő metszéséből számazó ágak is megfelelőek. Cseresznye-, barack-, őszibarack- vagy szilvafaágat, ill. vörösszínű fáktól (pl. vörösfenyő) származó ágakat a tengerimalacnak ne adjunk, mert ezek mind mérgezők (!)."

2013. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi de nem is raktam be kicsit én is utána néztem ennek a részének és hát énis ezt olvastam
2013. jún. 5. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!