Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac kérdés, Ti mit...

Tengerimalac kérdés, Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Tegnap állatkereskedésben, vásároltam három kicsi testvér tengerimalacot. Fogalmam sincs pontosan mennyi idősek, de én olyan 3 hetesnek tippelem őket, vagyis még TÚL fiatalok.

A nemüket az állatorvos nem tudta megállapítani, sem az eladó az állatkereskedésben, de én most neki ültem és ha nem tévedek, akkor kettő fiú, egy lány...

Szerintetek most mit csináljak? Vissza nem akarom vinni a kislányt, de keressek neki új gazdit? Lány malacot lehet ivartalaníttatni vagy mindenképpen a két fiút próbáljam meg ivartalaníttatni (bár az úgy elég drága lenne...)? Mekkora rá az esély, hogy "felcsinálják" a húgukat, ha együtt maradnak és csak 1-2 hónap múlva tudom megoldani az ivartalanítást? Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben? Ja és az egy nagy tévhit, hogy az ivartalanított mali kevésbé "agresszív", tehát azon is izgulok, hogy ha heréltetem a srácokat, de együtt maradnak a lánnyal, vetélkedni fognak érte...?

A válaszaitokat előre is köszönöm!!


2013. jún. 7. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
A legjobb ha a lányt továbbadod, ugyanis befedezhetik a fiúk!!!A lány malacokat nem szokták ivartalanítani valamint két fiú között sosem lehet tartanai lányt mert verekedni fognak mint a fene.Az lenne a legjobb ha a lányt visszavinnéd és esetleg hoznál helyette egy fiút.Három fiú elvan együtt, ha nincs közöttük nőstény így verekedni sem fognak.
2013. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva is vetélkednének a lányért!!.Tegyél fel képet a nemi szervükről és megmondom fiúk e vagy lányok!!
2013. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudok képet feltenni a nemi szervükről, mivel nem tudok olyan képet lőni róluk, amin kivehető (próbáltam) de a telefonom nem mai darab és eléggé ficánkolnak is. De az biztos, hogy ketten srácoknak néznek ki, a legkisebb viszont lánynak... Kérdés, hogy azért néz ki lánynak, mert kisebb és még nem elég fejlett vagy azért is kisebb, mert lány? :)

Szerintem még várok pár napot, hátha ahogy fejlődnek kivehetőbb lesz, hogy pontosan milyen neműek... A remény hal meg utoljára, nem lenne rossz, ha mind fiúk lennének... :)

De ezek szerint, ha nem azok, akkor a lánynak kereshetek új gazdit... :(

2013. jún. 7. 13:03
 4/10 A kérdező kommentje:

Most teljesen elbizonytalanodtam... Megnéztem őket újból és szinte ugyanolyan a nemi szervük, leszámítva, hogy a legkisebb malacnak kisebb az egész...

Nem hiszem el, hogy ilyen béna vagyok, hogy nem tudom megkülönböztetni a nemüket. Pedig volt már pár malacom, persze mindig egyneműek, szóval különböztetésről sosem volt szó... :-/

Nézegettem képeket, olvasgattam i-ről meg y-ról, de egyszerűen nem megy... Nincs valami tuti biztos trükk, hogy meg tudjam állapítani a nemüket? :)

2013. jún. 7. 13:40
 5/10 anonim ***** válasza:
De van!Ha fiú és megnyomod neki ott kijön a kukija!!!Ha lány nem jön ki semmi, amúgy a fiúnak kerek az egész szerkezetük és középen van egy kör az a kuki és alatta van végbélnyílás.A lánynak meg ugye Y forma inkább...
2013. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát nyomogatásra nem jön ki semmi, de mondom, simán lehet, hogy csak béna vagyok... :)

Ám most átjött egy barátnőm és az ő telefonjával csináltunk képeket a malacok nemi szervéről. Nem tudom, az megoldható lenne-e, hogy mail-ben valakinek elküldjem és megkonzultáljuk a dolgokat?

2013. jún. 7. 14:35
 7/10 anonim ***** válasza:
A lányt kell elajándékozni
2013. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De miaz, hogy 3 hetesen hozzád kerültek? Akkor még az anyuk mellett lenne a helyük.
2013. jún. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát, állatkereskedésből vannak, ott nem nagyon számít az eladónak, hogy a kicsiknek még az anyjuk mellett a helyük... :-/

De amúgy kiderült, hogy én vagyok a béna, és mind lányok!! Tehát most örülés van, mert együtt maradhatnak a tesók örökre!! :)

2013. jún. 7. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Örökre nem, mert előbb utóbb megdöglenek
2013. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!