Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az igaz, hogy a hörcsög...

Az igaz, hogy a hörcsög többet kakál és pisil, ha épp fél valamitől?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam. Az én hörcsögöm állandóan lekakál,jó sok bogyóval, ha kiveszem és rajtam futkos.De akkor is,ha egy számára új helyen (kert,szoba) kiveszem. Nekem úgy tűnik,hogy jól érzi magát, mert mászkál, mindent megnéz, megszaglász. Valóban csak a félelem jele lehet a sok ürítés?

2013. jún. 8. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, a félelem jele.

Ezt onnan tudom, hogy amikor még eleinte szelídítettem a hörit, akkor ezt csinálta amikor kivettem, pedig alapjában véve a hörcsög nagyon tiszta állat és soha nem szokott összevissza üríteni.

Később már nem félt, így nem volt többször ilyen eset.

2013. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen ezért fossa tele például a hörcsöggömböt, de amikor kimegy azért mászkál, figyel mert fél a, hogy valami ragadozó elkapja. Szegény hörcsög nem realizálja, hogy erre a nappaliban nincs esély:)
2013. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát valóban...mindennap kiengedem és hagyom, hogy felfedezze a lakást, de tényleg rengeteget kakál. Mondjuk jól van tartva, van mit emésztenie :) Most azt csinálom, hogy a kádba teszem be rohangálni játékok mellé, majd lefertőtlenítem a kádat és kidobom a bogyókat. (Félóra alatt kb. tizenötöt ereszt.) Amúgy egészséges, szép állat.
2013. jún. 8. 19:02
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Erről leszokni nem nagyon fog, hörcsög, nincs olyan értelmi szintje, hogy szobatiszta legyen
2013. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


A hörcsög igenis szobatiszta.

Ha sokáig kint van pl. hiába is kell pisilnie, de nem pisil addig amíg a helyére nem teszem!

Ez számtalanszor előfordult már, amint a helyére tettem már ment is pisilni, visszatartotta!

Volt hogy az egész állatorvost kibírta, nem pisilt bele a hörcsöggömbbe se, megvárta szépen míg hazaérünk és akkor amint a helyére került az volt az első dolga, hogy a megszokott wc-sarkába ment el pisilni!!

2013. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy szobatiszta....:D
2013. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Engem már arcon is pissantott, ahogy felemeltem Nem hiszem, hogy szobatiszta lenne.

Amit már látott, azt is mindig újként fedezi fel, szerintem elég rövid az emlékezete. Nagyon szeretem a hörcsögömet, de egyetértek abban, hogy nem valami okos állat, pl. ahogy az egyik válaszoló mondta, hónapok alatt sem realizálja, hogy nincs ragadozó a lakásban.

2013. jún. 8. 23:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Igenis okos állat a hörcsög, csak a gazdinak tudni kell vele bánni, NA EZ A NEM MINDEGY! Valószínűleg azért pisilt le téged mert félt tőled, na de biztos megvolt rá az oka!


Az enyéim hallgatnak a nevükre, ha szólok odajönnek hozzám, ha simogatom élvezik, direkt úgy tartják oda magukat hogy jó legyen nekik és nem mozognak, megállnak, megmerevednek. Ha szeretik megérzik, pl az egyik aranyhörcsögöm amikor magamhoz veszem és simogatom és beszélek hozzá akkor felnéz rám MINDIG! Tudja hogy szeretem, tudja hogy hozzá beszélek! SZÓVAL ÉRTENI KELL HOZZÁJUK ÉS AKKOR MAJD RÁJÖSZ, HOGY OKOS ÁLLAT A HÖRCSÖG, NEM HÜLYE EGYÁLTALÁN. Egy csomó mindenre meg is lehet tanítani aki még okosabbá akarja tenni. Sok mindenre képes elhiheted, csak tudni kell vele bánni és érteni a nyelvüket!

2013. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A hörcsög nem okos állat...:D
2013. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Végtelenül cuki, de nem értelmes
2013. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!