Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egyik tengerimalacom nem...

Az egyik tengerimalacom nem hagyja enni a masikat. Mit tehetnek veluk?

Figyelt kérdés
Ket fiu tengerimalacom van, kb. 6 honaposak, az egyik fekete, a masik zsemleszinu. Egy honapja vannak nalunk, az o fajtajukbol (hosszabb szoruek) ketten voltak, es valami oknal fogva csak parosaval voltak elhozhatoak. Valoszinuleg az a hiba, hogy egyidosek, nem igy akartam eredetileg, de igy alakult. Eleinte nem is volt gond, a zsemleszinu nagyon felt, mindig nyusszogott es bujt a masikhoz. Ha egyedul volt kiveve, semmi gond nem volt vele, szepen elvolt, de ha latta a feketet, mar ment bujni hozza. Kialakult, hogy a fekete a dominans. Tehat, ahogy olvastam a neten, eloszor ot vettem ki, hogy ne alakuljon ki harc koztuk. Par napja viszont eldurvult a helyzet. Ugy tudom, addig nem gond, hogy dominanskodik, amig egyutt esznek, alszanak. Mar harom kulonbozo helyen van kint szenajuk, de akarmelyik helyre megy enni a zsemleszinu, a fekete elzavarja es nem hagyja enni. Ugy tudom, az is normalis, hogy eloszor a dominans eszik, de ez mar szerintem tulzas, hogy egyaltalan nem hagyja enni es folyton berreg ra, megkapja. Sebek nincsenek rajta szerencsere, de nem akarom, hogy eldurvuljon koztuk a helyzet. Egyebkent nagy helyuk van, a szobe egy beugroja van levalasztva nekik, a fal beugroihoz bambuszkerites szogelve, felette csirkehaloval. Egy alomtalca pellettel, rajta forgaccsal, egy masik, nagyobb muanyag talca pellettel, rajta furdoszobaszonyeggel, onitato, vizesedeny, szenatarto, kajastalkabol 2, 2 guriga, 2 fonott-fele haziko, egy nagyobb fahaz 2 helyiseggel, emelettel. Vannak rongyok, pledek, es van bent egy kisebb betontomb is, hogy koptassa a karmukat. Eleg nagy hely, kb. 2 meter hosszu, 1-1,5 meter szeles. A kajat direkt haromfele rakom mar, es megis marakodas van. Szerintem elvileg sem a kis hely, sem az etel hianya miatt nem kene osszeveszniuk. Reggel-este etetem oket tappal, kis zoldseggel, egy marek sajat termesztesu fuvel, szena, viz es tap mindig van elottuk. Tegnap szetvalasztottam oket par orara, kerestek egymast, neztek, hogy ugorhatnak at az elvalasztot, foleg a fekete, meg neki is futott. De reggel ujra bantotta a zsemlet, igy megint elvalasztottam oket. Iszonyatosan kergeti, es egyaltalan nem hagyja enni. Mit tegyek veluk?
2013. jún. 10. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Menj el egy állatkereskedéshez,és kérdezd őket.
2013. jún. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hagyd bent az elválasztót, főleg a kaja idejére.

Néha cseréld meg a két malacot, hadd szokják, hogy a másik szaga van a alomban.

Miért pont háromfelé rakod a kaját? Erre nem tudtam rájönni....

2013. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mert eleinte ket helyre raktam, az alomtalca ket vegebe, de ott is vita volt. Igy raktam a ketrecuk ellentetes vegebe is, jo messze, de ez sem vezetett eredmenyre.
2013. jún. 10. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!