Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy ivartalanított hím görényn...

Egy ivartalanított hím görénynek mennyi kell legyen az átlagos súlya?

Figyelt kérdés

Mert az én görim mióta ki lett ivartalanítva az utóbbi két hónapban sokat fogyott. "Fénykorában" 1,9 kiló körül volt, most meg alig éri el a 1,3 kilót. Tudom, hogy ivartalanítás után, meg főleg tavasszal lefogynak a hímek, de ennyi súly még normális neki?

A másik probléma, hogy nem hajlandó semmi mást enni csak tápot. Pedig már mindenhogy próbáltam neki a húst kínálni.



2013. jún. 14. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogyásról nem tudok mit mondani, nem vagyok szakértő, de érdeklődj az állatorvosnál (ha tényleg jó és ért a görényekhez), mert nekem ez egy kicsit soknak tűnik. Szerintem az étkezéséhez is köze lehet.

A táp... két módszer van. Mivel elég soványka, nem tudom, hogy az első mennyire jó ötlet. Egyszerűen kiéhezteted, nem kap mást, csak húst. Egy nap hiszti után enni fogja. A másik esetben megpróbálod a húsba keverni a tápot (ha száraztáp, akkor nehezebb, mert kikaparja, de pl. összetöröd, ledarálod és ezzel a porral behinted a húst, vagy dedarálod ahúst is és összekevered a porral). Élelmesebb görénytartóktól olvastam, hogy kis fasírtokat csinálnak, amiket a görény egy-két harapással eltüntet, van benne minden. Megpróbálhatod ezt te is, száraztáp és darálthús kombinációjával, vagy ha rajong valami más ízért, akkor azt is belekeverve (tojás, valami görényes paszta stb.). Csak nem hagyja ott.

Ha nem megy, itt sok okos ötlet van még:

[link]

De előtte az is jó kezdés, hogy mindenféle húst minden módon megpóbálsz, hátha valamelyik ízét elfogadja, és akkor a többi könnyebb. Az ilyen átszoktatások nehézkesek... Viszont a paszták ízét szinte mindegyik görény imádja, a teljes értékű görény vitaminpaszták önmagukban is megfelelő táplálékok lehetnek (beteg görénynek), így ha ezzel kened be, vagy ebbe teszed a húst, még talán könnyebben is átszokik.

2013. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Jövő héten úgy is viszem orvoshoz, akkor rákérdezek.

Húsnál meg próbáltam már az éheztetést, a harmadik napnál én adtam fel végül, mert rá se szagolt a húsra, csak mászott a tápos zacskó felé. Mondjuk abból is ferret completet kap, szóval nem valami vacak táp. A porrá összetört módszert, meg az összekeverőset is próbáltam, arra méginkább rá se nézett. Már csináltam neki turmixot is, az se kellett. A főt hús levét bezzeg megissza. Még kipróbálom ezt a pasztásat, mert azt nyakalná agyba főbe. Meg mellé minden más jutalomfalat szívesen csúszik nála, csak az a fránya hús nem.

2013. jún. 14. 21:39
 3/3 anonim válasza:
a görényeknek havonta változhat a súlya :D pl télen nagyon sokat szokott hízni meg ilyenek. nem mindegy mikor méred le :) de az 1.3 is egy normális súlynak számít :)
2013. júl. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!