Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért "nyúlik ki" a dzsungi...

Miért "nyúlik ki" a dzsungi törpehörcsögöm? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy dzsungáriai törpehörcsögöm. Az egészségi állapota rendben van, ám mostanában úgy fekszik le aludni, hogy amikor bejövök a szobába mindig ugrok egyet, hogy úristen meghalt. Vagy a kis házában, vagy egy gurigában fekszik le, de azt a következőképpen teszi:

elnyújtózik teljesen, tehát mintha kinyúlna, vagy kinyújtózna, úgy néz ki. A kis feje is lent van, (nekem ez szokatlan mert hörcsögöt csak összegömbölyödve láttam aludni.) és félig nyitva van a szeme, mintha hunyorogna. Aztán egyre jobban kezd becsukódni a szeme... Amikor még nyitva volt szinte teljesen, elkezdtem őt fújni, erre egyszer csak felpattant, és úgy viselkedett mint az álmából felzavart hörcsögök. Picit kijött a helyéről, körbeszaglált, és nézte, hogy ki vagyok. Mitől van ez? Másnak is így alszik? Most is így alszik, mit tegyek?


2013. jún. 21. 05:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként lány, nem tudom ez számít e valamit. A hőmérsékletről annyit, hogy amennyire csak lehet le szoktam hűteni a szobát. A függöny és a sötétítő egyaránt behúzva, a szobák egybenyitva, ventilátor is megy, ő pedig a földön van a ketrecével, mivel lent mindig hűvösebb van mint fent.
2013. jún. 21. 05:29
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagy meleg miatt lehet. Nekem is összetekeredve alszik a macskám, mostmeg mint akit kifeszátettek a lábainál fogva :D am hűvösebb időbe is így aludt?
2013. jún. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ne, határozottan nem ígyaludt. Mindig össze volt gömbölyödve, most meg így fekszik szegény. Hiába meleg van így is. Tegnap levettem a rágcsálórudat, mert már nem éri el gy lejjebb kell engedni. Amikor meglátta odarohant a kezemhez, illetve a rúdhoz. Na mondom egye fene. :D Odatartottam neki hagy csemegézzen. A kis buta egyre csak dőlt hátra a nagy rágcsálásban, én meg nyújtottam utána a rudat. Majd végül teljesen a hátára esett, addigra már a kis mancsai közt tartott egy szotyit. És így, a hátán fekve rágcsálta el, és ette meg. Én sírtam a nevetéstől olyan kis aranyos volt. :D Kiabáltam a barátomnak hogy jöjjön ezt látnia kell. Szóval amúgy meg aktív. :) Nagyon is. Amikor ébren van teljesen úgy viselkedik mint eddig. Csak az alvás ami máshogy megy.
2013. jún. 21. 05:42
 4/7 anonim válasza:
Nekem is így aludt melegben, szerintem semmi baja :)
2013. jún. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
melege van...
2013. jún. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

MELEGE VAN!


Nekem mind a két aranyhörcsögöm ugyanezt teszi (természetesen külön ketrecben vannak), pedig én is próbálom hűteni őket ahogy tudom, de akkor is rettentő meleg van, melegük van nagyon!

2013. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem beteszek a fagyóba pár palack vizet. Ha megfagytak akkor rakok a ketrec tetejére egy törölközőt, annak a tetejére meg egy palackot. Ennek be kell válnia mert a tengerimalacaimnál is bevált.
2013. jún. 21. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!