Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet szobatiszta a tengerimalac?

Lehet szobatiszta a tengerimalac?

Figyelt kérdés

Mindig olvasom a hozzászólásokban, hogy mindenki kiengedi a szobában, lakásban a malackát futkosni, aki aztán bebújik minden zegzugba, ágy alá, szekrény mögé. Én egyszer próbáltam és utána szinte miszlikbe kellett szedni a szobát, hogy fel tudjam takarítani a malac ürülékét. Azóta csak az étkezőben engedem el, ott kőpadló van és egyszerűen felmosható, fertőtleníthető.

Ti hogy oldjátok meg?


2009. okt. 14. 05:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel a tengerimalac ürüléke leginkább kompakt, száraz kapszulákból áll, ezért bár az állat elvileg nem lesz szobatiszta, nem is piszkít különösebben, ebből a szempontból elég előnyös. Nem érdemes kiengedni olyan helyeken, ahol szekrény vagy bútor mögé bújhat, mert akkor oda is bújik (üreglakó állatként vonzódik a résekhez, lyukakhoz, üregekhez), és ha otthagy bogyókat, azt persze nehéz feltakarítani.

Szerintem nyugodtan ki lehet engedni bárhol, de előbb gondoskodni kell arról, hogy ne tudjon olyan résekbe (pl. szekrény mögé) hatolni, ahonnan csak hosszú munkával lehet kiemelni.Tehát el kell torlaszolni az ilyen réseket. Ezzel kapcsolatban szem előtt kell tartani, hogy az állat sokkal kisebb réseken átfér, mint ránézésre tűnik.

2009. okt. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én malackám szobatiszta volt! Úgy csináltam, hogy először is, ő eleinte mindig ugyanabba a sarokba végezte a dolgát a szobában. Abba a sarokba beraktam egy kisebb macskavécét (Fressnapfban vettem ilyen kisebb fajtát), abba tettem forgácsot. És utána a malacka csak a macskavécébe járt pisilni, kakilni. De ha a tiéd össze-vissza csinálja, akkor csináld úgy, hogy veszel egy ilyen macskavécét, rakj bele forgácsot, és a ketrecében lévő pisis sarkából rakj a macskavécébe, azért, hogy érezze a saját pisijének a szagát egy helyen, ami a macskavécé lesz. És elvileg egy idő után oda kell mennie elvégeznie a dolgát, mivel a tengerimalacok általában egy helyre ürítenek, legyen az a ketrecük, vagy a szoba. A macskavécét lehetőleg valami sarokba rakd, vagy ahol ücsörögni szeret, ne a "nyílt terepre" :-), mert a malacok szeretnek megbújni, és az ilyen helyeken biztonságban érzi magát, ahol kicsit takarásban van :)
2009. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még. Még talán annyi, hogy amikor először veted be a macskavécét, akkor miután már raktál bele pisis forgácsot is, és kiválasztottad a végleges helyét, ahol majd lesz, és mikor kiveszed a malacot, legelőször rakd bele a macskavécébe. Akkor ez lesz az első impulzus, ami érni fogja, hogy megérzi a saját pisijének a szagát. Aztán elvileg később már oda kéne mennie pisilni. Remélem bejön neked is ez a módszer!
2009. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is van két tengerimalacom és én nekem általában az ürülékével nincs gond inkább amikor kiveszem egy kb. 15 perc és lepisilnek én azt csinálom hogy olyan anyagot veszek elő amire nyugodtan rápisilhet és arra ráteszem őket aztán a kezembe veszem őket és aztán kész egyébként pedig én azt olvastam hogy,a tengeri malacoknak gyors az anyagcserélyük ezért képtelenség szobatisztaságra szoktatni. De azért hajrá!:D
2009. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!