Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SÜRGŐS! Mi lehet a degum baja?

SÜRGŐS! Mi lehet a degum baja?

Figyelt kérdés
Teljesen elterült, zihál. Tegnap vettem észre, hogy a bundáján világos foltok vannak, nem kopasz, csak kivilágosodott a szőre. Ma pedig minden előjel nélkül ilyen rosszul lett :( valamiből hiánya van esetleg?
2013. jún. 29. 16:07
 1/10 A kérdező kommentje:
már köhög is :(((((
2013. jún. 29. 16:15
 2/10 A kérdező kommentje:
öklendezik, folyik a nyála
2013. jún. 29. 16:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Arnyekban van? Hogutat nem kaphatott? Mennyi idos? Az is lehet, hogy oreg, nekunk is volt olyan degunk, aki igy halt meg.

Allatorvos minden esetre nem artana, ha latna.

2013. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nyelt felre valamit????
2013. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem aktuális. Épp indultam vele az állatorvoshoz, amikor meghalt :""((((
2013. jún. 29. 16:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom.

:(

2013. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Részvétem :( Valószínűleg hőgutát kapott, amiket felsoroltál, mind annak a tünete volt.

Sajnos az idősebb deguk 28 foktól, a fiatalabbak 30 fok felett nagyon könnyen hőgutát kapnak. Ilyenkor hirtelen rosszul lesznek, és ha nem viszik őket azonnal árnyékos és hűvös helyre, nem bírják sokáig.

Másoknak, akik elolvassák ezt a választ, ajánlom, hogy a degus szoba hőmérsékletét mindig tartsák 30 fok alatt, és legyen bent csempe vagy hideg kődarab a ketrec alján, amire ráfeküdhetnek, ha hőguta-veszély van.

A bunda világosodása foltokban viszont nem a hőguta jele volt. Csak tippelem, hogy mi lehet, de van egy örökletes színváltozat deguknál, amik néha kijönnek egy-egy állatkereskedéses degun. A lényege, hogy a vadas degun több éves korában jelennek meg a foltok, fokozatosan világosodnak egészen addig, amíg fehér nem lesz. Van olyan degu, amelyiken kevesebb, valamelyiken több fehér lesz. [link]

2013. jún. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

nagyon sajnálom :""""""""""""""""""""""""""(

részvétem:'(:(

2013. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szegénykee :(( részvét :''(
2013. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, pontosan ilyenek voltak rajta a foltok, csak kicsit sötétebbek, bár ő itt született nálunk. Nem volt idős, ráadásul hőgutát sem nagyon kaphatott, árnyékos szobában tartottuk őt. Tegnap ráadásul rossz idő is volt, a nap alig sütött :( Fogalmam sincs, de nagyon szörnyű volt látni, ahogy szenved :"(
2013. jún. 30. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!