Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom tüsszög baj?

Nikolett1 kérdése:

A tengerimalacom tüsszög baj?

Figyelt kérdés
Semmi baja nincs csak annyi hogy tüsszög mitől van?

2013. júl. 4. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha néha egyet-egyet tüsszög, akkor nincs baja. De ha pl. óránként vagy kétóránként, esetleg gyakrabban, akkor valami nem stimmel. Vagy a környezetével van baj (pl. poros levegő, régen volt takarítva a ketrec, régen volt fürdetve a malac), vagy beteg. Értelemszerűen ha beteg, tehát kizártad a környezeti hatásokat, akkor el kell vinned az állatorvoshoz.
2013. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szerintem a forgács poros és azért tüsszög naponta 2-3 tüsszög nem olyan sokat van amikor nem is tüsszög szerintem ezért
2013. júl. 4. 17:50
 3/5 A kérdező kommentje:
vagy attól hogy illatos a forgács és nem tetszik neki
2013. júl. 4. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha poros a forgács, akkor cseréld le, mert okozhat légúti megbetegedést is hosszabb távon. Az illatos forgáccsal meg az a baj, hogy válthat ki allergiás reakciót az erre hajlamos egyedeknél. (deguknál és patkányoknál ismerek is példát, hogy allergiás reakciót váltott ki az illatosított forgács)

Olyan forgács kéne a tengerimalacnak, ami natúr és pormentesített. Én Halywoodot használok, és meg vagyok vele elégedve. Hallottam még, hogy a Woody és a Prücsi is jó, de eddig egyiket sem próbáltam.

2013. júl. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké akkor majd le cserélem a forgácsot natúr pormentesre
2013. júl. 5. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!