Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mire van szüksége egy hörcsögnek?

Mire van szüksége egy hörcsögnek?

Figyelt kérdés

Milyen eledel, a kertecébe milyen dolgokat igényel, hogy kell gondozni(értem itt, hogy milyen gyakran tisztítsam a kertecét, és kell-e a hörcsögöt fürdetni vagy ilyesmi).

És egy fehér egér gondozása mennyivel különbözik?


2009. okt. 18. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Tápból ajánlani tudom a Versele-laga Hamster Crispy-t. Nagyon jó! Hetente kell takarítani a ketrecét. Nem kell fürdetni! Vízre van szüksége és szénára, fogkoptatóra.

[link]

2009. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Gyorstalpaló "hörcsögből":

Alom:

Forgácsot kell a terráriumába szórni legalább 2cm vastagon, ezt hetente-kéthetente kell cserélni, a pisi sarkot naponta cseréld, így nem lesz hamar átható szaguk.

Etetés:

Én külön szoktam minden hozzávalót megvásárolni a száraz eleségkeverékéhez, mert finnyásak kicsit a hörcsögeim, a nagy táp darabokat nem kedvelik. Amit mindig veszek, fekete napraforgó, zab, búza, és rágcsáló táp. Ezt lehet még kiegészíteni ezzel-azzal.

A dobozban (zacskóban) kapható hörcsög eleséget már nem kell tovább variálni, kombinálni.

Itatás:

Mindig legyen friss vize - önitatóból a legjobb, de ezt is naponta cserélni kell -. Minden nap gondoskodj a friss zöldségről-gyümölcsről. Vannak olyan hörcsögök, amelyek nem isszák meg a vizet, így ne ijedj meg, ha nem akar inni.

Mozgás:

Vagy hörcsöglabdát, vagy futókereket vegyél neki, mert amíg fiatal óriási a mozgás igénye. A hörcsöglabdában 2-3 órát is vidáman elrohangál. Futókerékben egész éjjel képes rohanni.


Rengeteget alszanak, éjjel jönnek elő, és ilyenkor igen aktívak. Látásuk rendkívül rossz, ezért ha szabadon engedjük a lakásban, készüljünk fel, hogy bárhonnan képesek leugrani minden gondolkodás nélkül!


Remélem tudtam valamennyit segíteni! :)

Üdv.: Nitta

2009. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!