Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minden törpe nyuszika ezt...

Minden törpe nyuszika ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesitő és már nem tudok mit csinálni állandóan kapar,harapja a ketrecet és ugrál. De csak hajnalban csinálnja ezt és már 2 hete nem aludtam ki tőle magamat. Anyukám azt mondta hogy takarjam le hogy ne lásson semmit de ez sem vált be ugyan úgy csinálja!
2013. júl. 17. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez elég gyakori náluk, igen. A letakarás azért nem válik be, mert neki van egy "belső órája", akkor is tudja mennyi az idő és kapar. A megoldás, hogy nem a hálószobában tartod, vagy legalább éjszakára kiviszed.

Nem nagyon lehet vele mit csinálni, ha rendesen kap enni és inni és foglalkozva is van vele és maga a ketrec is megfelelő (ahonnan időnként azért ki van engedve), akkor csak azért csinálja, mert ő ki szeretne menni, de igazából nincs semmi baja. Néha hetekig csinálják, máskor megnyugszanak és egy ideig nem.

2013. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát igen mindene meg van és mindennap ki van engedve csak azért sajnálom szegényt hogy egyedül kint lesz a nappaliban :S
2013. júl. 17. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
én erről nagyjából úgy szoktattam le hogy mindig felkeltem és és eltoltam a rácstól be a sarokba, ha kellet 5-ször is felkeltem egymás után de megérte :D de ha pl 7 körül csinálja ezt akkor adok neki enni mert olyankor azért szól mert éhes de ha 3-4 körül akkor rászólok be sarokba és boldogan alszok míg éhes nem lesz :) és egyébként a ketrec letakarása nálunk bevált, sokkal nyugisabb ha nem látja hogy apa megy dolgozni és mozgás van kint neki meg a ketrecbe kell kuksolnia :D
2013. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mikor adsz neki enni? Nálam bevált az, hogy közvetlen villanyoltáskor, éjszaka kap enni, így reggelig simán kibírja, mert jóllakottan alszik el. Esetleg ha nem így adsz neki enni, akkor ez is megér egy próbát.

Másik kérdésem: van redőny az ablakodon? Ha igen, akkor le van húzva teljesen? Nekem ha egy picit is fel van húzva, azonnal kel, amikor világosodik. Ha le van húzva a redőny, képes délután 1-ig is elaludni.

Más ötlet egyelőre nem jut eszembe. Nekem ezek váltak be, így addig alszom, amíg akarok, mert csak akkor kel, amikor én is kelek.

Ja meg egy tanács (bár lehet tudod Te is), ha kapa, ne próbáld meg kajával elvonni a figyelmét, mert megszokja, hogy kaparás = kaja és csak azért is csinálni fogja.

2013. júl. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! én is villanyoltáskor adok neki reggel pedig hajnal 6-kor de az sem válik be :S de viszont már este ki szoktam rakni a nappaliba és nyugottan tudok aludni :) de viszont lenne egy másik kérdésem amikor oltattátok a nyuszikát akkor nektek is 2 szer kellet? mert nekem úgy volt hogy be oltotta az orvos aztán meg 3 hét mulva vissza kellet mennem hogy újra oltassa de utána már 1 évig elég neki ja és ti mennyiért oltattátok?
2013. júl. 19. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:
igen nekünk is kellett ismétlő oltás, az 9000 volt a kettő, idén pedig 2600 volt :)
2013. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!