Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degú!? (többi lent)

Degú!? (többi lent)

Figyelt kérdés

A degúmnak vettem szénát és csak keveset raktam be neki és eszegette , forgács helyére rakjak szénát vagy nem kell?

meg vettem neki fürdő homokot az mennyire jó neki? valakinek van abba tapasztalata hogy jó e? (a szénára rá ment és rázta a fenekét, azt miért csinálhatta?)



2013. júl. 21. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

ne tegyél forgács helyére szénát, mert azt az ennivalójuk, nem az almuk, amibe belepisilnek. sőt, jobb, hogyha egy külön tartóba rakod, én pl. egy cserépedénybe tettem nekik, mert akkor kevésbé szóródik szét, frissebb marad.

a homokfürdő jó nekik, mert rendben tartják vele a bundájukat, fényes lesz tőle, és az élősködők is így tűnnek el, emellett pedig szeretik is :)

2013. júl. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem mikor degum volt, akkor mindig szénát tettem be nekik egy minimális forgáccsal, ami felszívta a pisijüket. Imádták, járatokat csináltak benne, és fészket, ahol aludtak. Nagyon vagányul el voltak benne, szerintem élvezték. Mikor voltak kicsik, azok is a fészekben nevelkedtek, és sokkal jobban hasonlít a természetes közegükre, mint a forgács.
2013. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 napban még nem lapul le a széna, de utána az ürülék lelapítja, átnedvesedik, és azt szerintem egyik degu se eszi meg szívesen, nem is egészséges, a járatoknak is oda. Persze alvóhelyre lehet tenni szénát, és abban aludni fognak, nem megenni azt.
2013. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés , köszi a segítséget
2013. júl. 21. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A széna nem jó alomnak, kicsi a nedvszívó képessége. Viszont elengedhetetlen élelmiszer, mindig legyen előttük egy marékkal, mert enélkül akár 1 éven belül meghalhatnak!!

A deguk homokfürdővel tartják tisztán a bundájukat, jó nekik, de csak a csincsilla/degu fürdetőhomok. Se madárhomokot, se játszótérről behozott homokot nem szabad nekik adni! A játszótériben bacik vannak, belepisilnek a kutyák, stb. A madárhomokban pedig szokott lenni babapiskóta és a degukra mérdező anyagok, ha mondjuk belekóstolnak, nagyon megjárják!

2013. júl. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!