Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom egyik oldala...

A tengerimalacom egyik oldala kopasz. Lehet hogy a meleg miatt? Létezik hogy így ki tudja dörzsölni?

Figyelt kérdés
Étvágya jó, élénk, a többi helyen a szőre is szép, csillogó, csak a a csípőjénél, az egyik oldalánál és a háta közepén nincs szőr. Félek hogy valami cisztája van. 1 hete még semmi ilyet nem vettem észre. Semmilyen sebet, korpásodást, vakart nyomot nem látok. Esetleg lehet hogy a másik tépdeste ki? 1 éves múlt a malacka. A másikon semmit sem vettem észre. A dokival beszéltem, ő azt mondta biztos a meleg miatt. Várjak, hátha csak kitépkedte magának és ha hűl az idő helyrejön? Valakinek van valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban? vagy csak kifeküdte volna? Mintha növögetne a szőre amúgy vissza. Ha cisztája van is visszanő a szőre? A biztonság kedvéért megfürdethetem valamilyen gomba és tetvek ellen való samponnal vagy oldattal?
2013. aug. 8. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet hogy a meleg miatt, én a kutyámon veszem észre, hogy mindig a jobb oldalán fekszik, és ott kezd kikopni.

Bezzeg télen úgy néz ki mint a vattacukor.

Ne samponozd a malacot, attól még jobban ekcémás lehet. Egy ismerős agyonfürdette az állatkáját, és tiszta foltos lett utána. Meg kivörösödött a bőre.

2013. aug. 8. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fürdetéstől is lehet, ha pl megfürdetted, és a közbe huzatott kapott, meg fázhat és a szőre is kihullhat. Ha fürdetted mostanában akkor biztos ez az oka.
2013. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tedd a malacot egy fehér papírra, és egy fogkefével fésüld át a szőrét. Ha tetves, akkor ici-pici lábbal rendelkező bigyók kerülnek a papírra.

Ha ilyen nincs, akkor fotózd be egy jó géppel a foltot, és nézd meg, hogy van-e gyulladt rész benne, vagy pici-piros pöttyök. Ha sima egyenletes bőr van a szőr alatt, és a kinagyított képen sincs állat, szépen nő vissza a szőre, akkor nem kell doki, viszont nézd át a ketrecet, tépheti-e valami a szőrét.

Bármelyik egyéb esetben állatorvos kell neki, amikor lehűlt az idő. Nincs olyan szer, ami jó gombára, atkára, tetűre egyszerre. Doki meghatározza, hogy mi az, megnézi malacra mit szabad adni, és kikezeli.

2013. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én úgy látom hogy nő vissza a szőre. Pont ez a furcsa hogy nem látok sebeket, nem piros stb. Még sose fürödtek de akkor most sem fognak :D Nézegetem természetesen amikor itthon vagyok. A ketrecből ami esetleg téphette a szőrét azt kiiktattam. ezt a papíros dolgot megpróbálom. Meg figyelgetem hogy nem e a másik vagy ő tépi ki saját magának. Tényleg csúnya kopasz foltja van, csak mivel hosszú szőrű nem látszik. Remélem ha hűl az id elmúlik és semmi baja nincs
2013. aug. 8. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!