Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyers tojást kell adni a...

Nyers tojást kell adni a görinek? Mennyi feherje? Macskakaja Royal Canin hal? Es meg?

Figyelt kérdés

2013. aug. 9. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyers húst ne royal fost adjál neki, mivel ragadozó!!
2013. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

barátom szülei legtöbbször nyers marhaszívvel etették amikor láttam, kockára vágták nekik kis tálba.


Nem macskakajával, és szerintem royal tápot sem láttak azok a görények. Viszont volt nekik valami tubusos vitamin kiegészítő akármi, amiből mindennap kinyomtak egy kicsit.

2013. aug. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem és a tojàs?? Az kell neki!
2013. aug. 10. 10:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém hetente 1-2szer kap tojást, de csak a sárgáját.

A tápot és egyéb dobozos izét csak kiegészítésnek adj - pl. ha extra gyors megoldás kell - és ne fő táplálékként.

2013. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tojást csak sárgáját, fehérjét nem szabad, heti pár alkalommal maximum. El is hagyhatod, a mienk pl. nem szereti. Nyersen, ha megbízol a forrásban, ha bizonytalan, inkább főzve. (Van, aki rántottában adja. Ezt nem tudom, mennyire jó.) Macskakajából ne Royal Canin, ha lehet (drága és nem jó). Ha bizonytalan vagy, inkább görénytáp - van nekik külön -, egy árban vannak. Halat szintén csak ritkán, ezzel vigyázz! (Tiamin beépülást akadályozza.) Tengeri, sorvány halat javasolnak, ha etetésről van szó, de a tonhal ára... szóval ezzel sem kell etetni a görényt, csemegének megteszi. A szárított fehér hal (teknőseledel) pl. kiváló jutalomfalat, pár száz forintért.

[link]

Itt sok minden le van írva. Azt kiegészítem, hogy ha csak száraztápot kap a görény, elméletileg nem rossz etetés. Csak akkor annak szuperprémium görénytápnak kell lennie (az itthon nem elérhető). A honlap szerint ez rossz (való igaz, a veséket nagyon megterheli, lehet végzetes, de azért ez sokkal ritkább halálozási ok, mint bármi más).

Csak marhaszíven tartani amúgy nem jó, bár a vitaminkiegészítés megelőzi a bélproblémákat.

Vitamin: vagy görényeknek való multivitamin (olaj, paszta) pl. FerreTone, vagy a macskáknak való Gimpet pasztát szeretik. Utóbbi nem a legjobb, kicsit más az összetétele (emiatt előfordulhat hiánybetegség), de remekül beválik jutalomfalatnak - és még egészséges is.

2013. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kösziii! Csirke cuccokat fog kapni meg sütött to jàstGorenytap nincs a közelben.. A vitaminokra rà àllok! :)
2013. aug. 10. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!