Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl, vagy tengerimalac?

Törpenyúl, vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés
Nekem nyuszim van, de szerintetek melyik a szebb és melyiket könnyebb tartani?
2009. nov. 3. 14:48
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Nekem a nyuszkó tetszik jobban, de nyilván akinek malaca van, annak az a kedvesebb.Egyiket sem nehéz tartani.A nyuszinak talán nagyobb hely kell, ha jól szeretnéd tartani.A tengerimalac beéri egy kicsit kisebb hellyel és mókuskerékkel.Az ennivaló szinte egyforma.Én törpehörcsögöt tartok mert csak egy 50×50cm-es asztalkám van, amin tarthatom a ketrecet.
2009. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Mi az hogy mókuskerék a tengerimalacnak?!

Az a hörcsögnek, mókusoknak stb. való.

Nekik nem, mert nem tesz jót a gerincének.

2009. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem akarok vitatkozni, mert konkrétan nem tudom, hogy lehet e kereke, de el nem tudom képzelni mi baja lehetne tőle. Senki nem kényszeríti, hogy fusson, ha megunja kijön.Ha nem akar, be sem megy.Természetesen nekik nagyobb kerékre van szükségük.De ha biztosan tudod, hogy bajuk lesz tőle,kérlek jelezd.
2009. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem van nyuszim és malacom is.:D

mindkettönek van jo és rossz tulajdonsága.

kezgyük a nyuszival: nem hangoskodik, megvan társak nélkül is ha foglalkozol vele, és szereti a sütit:D de elég sokat ürit magábol, és ha egyedül van, és késöbb szeretnél mást is berakni mellé nem biztos hogy megszokja.

a malac. egy idö után ugyebár - mint minden háziállat - megszokja hogy ha zacsi zörgést vagy a táp dobozának a hangját hallja tuggya hogy kaja van, és olyan szinten elkezd visitani h beleőrülsz. nekem egy ideig a szobámban laktak és ha meghallotta hogy anyum reggel fél6kor elmegy a szobám elött már akkor is visitott. nah. az nem kellemes. :D


emellett a nyuszi akár kétszer addig is élhet mint a malacka. az egyik nyuszim most 11 éves, nemrég volt egy altatása, mert eltörött a lába, és még az altatásból is felébredt, a doki el se hitte hogy ennyi idős. :D a legidösebb malackám 7éves volt és márciusba pusztult el :(


a mokuskerék tényleg nem jo neki, vagyis igaz, hogy akkor megy be amikor akar, de nem fog akarni ezért felesleges megvenni:D

2009. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2éve van nyuszim, és a múlt évben jött el az ideje,hogy azt mondjam kell neki egy társ (bár szerintem csak én akartam). Örökbe fogadtam egy idősebb tengerimalacot, hogy majd jó helye lesz nálam, meg hátha a nyúl is megkedveli. Nem jött be! A nyuszim nem igazán törődött vele, a malac meg már öreg volt hozzá hogy megváltozzon (nem nagyon volt szelíd), úgy is mondhatnám hogy antiszociális volt (visított ha simogattam), és csak a zacskó csörgésére reagált. Szegénykémet végül pár hónap után felvittük a Budapesti Állatkert Tengerimalac Városába, legalább ott a társai között töltheti élete hátralévő idejét (egész életében egyedül volt) .

Nekem ő volt az első malacom, de mivel volt viszonyítási alapom, mondhatom hogy a nyuszira szavazok. Persze minden malac más, csak én fogtam ki egy ilyen példányt.

2009. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Parancsoljatok:


"Ha elhízott a malackánk, vagy valami játékot szeretnénk neki, akkor ez nem a megfelelő eszköz. Ugyanis a tengerimalac gerince nem úgy alakult, hogy tekerni tudja a kereket, inkább belerokkan. Ezért tengerimalacnak sose vegyünk mókuskereket."

2009. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb, annál büdösebb. Szóval tengerimalac!
2009. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tengerimalac
2011. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!