Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sürgős segítségre lenne...

Asch kérdése:

Sürgős segítségre lenne szükségem! A kosorrú, lógófülű bak nyuszim megbetegedett. Mit tegyek? A többi lenn.

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom a betegség nevét, de a fülével van baj. Tele van ilyen gusztustalan akármivel, nem tudom pontosan leírni. Azt mondták, hogy paraffinolajjal kéne kezelnem. Ma megpróbáltam pipettával csepegtetni, de vakarta miatta a fülét és félek, hogy sokkal nagyobb baja lesz. Azt mondták, hogy nem fog meggyógyulni, csak ha kezelem a fülét. Nem tudom hogyan vitelezzem ki, nekem lehet-e bajom tőle, de mindenképp megszeretném próbálni megmenteni. Hogyan kezeljem a nyulat? Milyen betegség ez? Miféle gyógymódja van? Kérlek segítsetek :(

2013. okt. 3. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ha az állatorvos azt mondta, hogy kezeld ezzel a paraffinolajjal, akkor kezeld. Mi a kérdés?
2013. okt. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát ha rendes nyuszis doki mondta akkor csináld amit mondott, de ha nem akkor nem értem a kérdést meg akarsz mindent tenni érte csak azt nem teszed ami ésszerű.. ha pedig a dokiban kételkedsz akkor vidd el másikhoz ha nem bízol benne
2013. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vidd el egy normális állatorvoshoz!
2013. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyuszihoz ÉRTŐ állatorvosnál voltatok? Egyáltalán voltatok állatorvosnál?? Ha ezt a doki mondta, csak ez a megoldás!
2013. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem állatorvosnál voltam, hanem apám mondta. Azt mondta, hogy szúnyog miatt van, de az a myxomatosis és az nem ilyen..

Itt, ahol lakom, nincs is rendes állatorvos és mire hazaérek az iskolából, már nem is rendel, apám meg azt mondta, hogy ő biztos, hogy nem fogja elvinni a nyulat. Rajta kívül még mostohaanyám van, aki meg mindent ellenem csinál és mindentől undorodik, nehogy letörjön a körme, ő meg inkább agyoncsapná, minthogy elvigye, meg a 85 éves mamám, aki szintén nem akar segíteni.

A viselkedésén semmi nem látszik meg, ugyan úgy eszik és éli a világát. Amióta csepegtettem a fülébe már kevesebb lett az a trutymó, nem áll el tőle a füle. A barátom megígérte, hogy szombaton segít teljesen kitakarítani a fülét.

2013. okt. 6. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem kezelgetném olyan olajjal a nyuszim fülét, amit nem nyúlhoz értő orvos mond, nehogy a végén többet ártson, mint használjon. Inkább vigyétek el dokihoz, nem hiszem, hogy lehetetlen lenne megoldani..
2013. okt. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

itt regisztrálni kell és írj neki remélhetőleg 1-2 napon belül válaszol és megtudjátok mi lehet a baja, talán már találkozott ilyennel, és a teli van ilyen gusztustalan akármivel a füléből rájön hogy mi lehet a baja és mond valami olyat amíg elviszed a dokihoz, megértem hogy nehéz hisz 3 felnőtt is ellened van, én már rég kifutottam volna a világból ha ilyen helyzet állna elő nálam :(

2013. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm szépen. Sajnos tényleg semmit nem tudok ellenük tenni. Volt rá eset, hogy régebbi nyuszijaimat le akarták vágni, és gyakorlatilag a saját nyulamat kellett "ellopnom".. :( Remélem kapok hasznos választ. Mégegyszer köszönöm :)

2013. okt. 7. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:
visszaírt a doktor nő, ha nem olvastad volna :)
2013. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, láttam. Köszönöm :)
2013. okt. 11. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!