Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsögöm 4 napja van...

Törpehörcsögöm 4 napja van meg. Hogy takarítsam a ketrecét?

Figyelt kérdés

nem nagyon szeretném zavarni,mert az már megy,hogy a tenyeremből eszik,és evés közben meg tudom simogatni,de ha pl.arrébb akarom rakni a ketrecben a dolgokat,akkor hangot ad ki. Így azt sem tudom,hogy kéne kivenni a ketrecből,hogy ne legyen gond.


Valamint segítenétek,hogy ha adok neki kaját,akkor harapdálja a kezem,amit megmostam,szóval nem hiszem,hogy érzi rajta az ételt. köszönöm a segítséget :)


2013. okt. 13. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Belefog tellni egy kis időbe mig megszokja a társaságod. Én úgy tisztítottam ki hogy egyszerűen csak nyitva hagytam a ketrec ajtaját, egy idő után észrvette és kiváncsi lett a kinti világra is :D. kiment aztán én addig kitakaritottam. egy idő után megéhezik vagy elfárad és visszafog menni a helyére. Ha nagyon nagy szobád van vagy van macskád vagy valami miatt félsz kiengedni akkor tedd bele egy nagyobb lavórba vagy dobozba és tegyél be neki kaját vagy a kerekét hogy ellegyen addig. Én ha leraktam a kezemet elé akkor belement ugyhogy könnyü dolgom volt:D. szerette ha a kezembe van és ugy járkáltam vele egy kicsit, persze óvatosan lene pottyanjon.
2013. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia,köszönöm szépen a válaszod, igen,remélem majd egy idő után megszokja a társaságom :)

sajnos nekünk felülről nyílik a ketrec,így sajnos nem tudom nyitvahagyni ,hogy kimenjen

2013. okt. 13. 14:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt felül is egy ajtó. volt ,hogy nyitvafelejtettem és egyszer odanéztem és anynit láttam hogy mászik ki rajta :D. És onnantol egy csomoszor azzal szorakozott ,hogy a tetején csimpaszkodott mint egy majom :D. Belefog szokni a környezetbe majd. Vedd le a rácsot és csak egy egyszerü mozdulattal emeld ki őt a ketrecböl. észre se fogja venni :D
2013. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hűű ,az jó lehetett :D biztos aranyosan csimpaszkodott,remélem majd az enyém is csinál ilyen dolgokat.

köszönöm szépen,akkor úgy csinálom,ahogy mondtad

2013. okt. 13. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nincsmit:). ha még fiatal biztos fog vicces dolgokat csinálni:D
2013. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a visító hangra gondolsz, akkor az normális. Nekem minden hörcsögöm adott ki ilyen hangot az elején. Nehéz volt kézhez szoktatni, de sikerült. Pedig volt egy nagyon vad hörcsögöm is. Sokszor megharapott. Sokan úgy próbálják kézhez szoktatni a hörcsögöt, hogy kaját adnak neki, de ez szerintem nem jó megoldás. Ha kajás a kezed, csak jobban harapdál tényleg :) Én fokozatosan ismertettem meg vele a kezemet. Elsőnek csak kicsit betettem a ketrecbe, elkezdte szaglászni, néha megharapta. Majd ha már nem érdekelte, hogy ott kotorászok a ketrecében, akkor óvatosan elkezdtem simogatni. Ez is ingerelte elsőnek, de szépen hozzászokott és szintén nem érdekelte egy idő után. Ezután jött az, hogy kicsit megemeltem, természetesen üvöltött, akkor letetettem, majd ismét felvettem és ez így ment szépen. Volt úgy, hogy 1-2 hét kellett hozzá. Az elején, még ez nem ment, de ugye a ketrecet kellett takarítani, a gyorsaságon volt a hangsúly. Megpróbáltam hitetetlenül gyorsan megkapni a hörcsögöt és kivenni a ketrecből. Majd ugyanilyen gyors mozdulattal vissza. Persze ekkor is üvöltött. :) Ha már ment a fent leírt dolog, könnyű volt a dolgom, igazi kezes bárány lett mindegyik hörcsögöm :)
2013. okt. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nyugi nekem is harapdálja a kezem ha meg van mosva akkor is nem harap bele erőteljesen csak érzem a fogacskáit. És igen szerintem is vedd ki gyorsan ha visít is úgy is meg fog majd szokni csak neki is idő kell és sokat beszélj hozzá amúgy én 4 naponta takarítom a helyét ha nem is az egészet de legalább azt a sarkot ahova a dolgát végzi :D jó hörizést :D
2013. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. okt. 16. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!