Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam csak tápot hajlandó...

A nyulam csak tápot hajlandó enni. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Próbálkoztam azzal, hogy nem adok neki tápot másfél napig, de csak koplalt. Se szénát, se szalmát nem hajlandó enni, pedig az kéne, hogy legyen a fő táplálékforrása. Több helyről is vettem neki szénát, de egyiket sem hajlandó elfogyasztani.

Valami alternatíva? Esetleg ötlet, hogy hogyan lehetne visszaszoktatni a szénára?



2013. okt. 23. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
esetleg széna legyen előtte. Kibírják ne félj táp nélkül. Ha megéhezik megeszi. Esetleg gyümölcsöt sem eszi?
2013. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A szalma nem is helyettesíti a szénát, de az elég baj, hogy nem eszik semmi szénát:s

Nincs esetleg gond a fogaival?

2013. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A szalma nem jó széna helyett. Szinte nulla a tápértéke.

Mekkora a nyuszi? Ha van már 3 hónapos, akkor friss fűvel is próbálkozhatsz, de csak fokozatosan, először csak egy keveset.

2013. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Széna mindig van előtte, tele van rakva vele a tartó, de azóta nem nyúl hozzá, mióta adtunk neki tápot. Írtam is a kifejtésben, hogy egyszer másfél napig nem kapott tápot, de akkor sem volt hajlandó szénát enni. Ez már 2 hete megy.


A fogaival semmi gond nincs ránézésre, van neki a ketrecben rágókő, meg a rácsot is folyton rágja.


Már 4 hónapos, de a belvárosban lakunk, szóval friss fűhöz nem igazán tudunk hozzájutni. Gyümölcsből és zöldségből milyen alternatíva jöhet szóba, amit nagyobb mennyiségben ehet?

2013. okt. 23. 21:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért szerintem vidd el dokihoz, az én nyuszim se evett szénát, minden mást igen és csak a doki látta röntgenen, hogy a fogánál van gond.
2013. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt a nyúlnak nem az első fogaival lenne probléma, a hátsót pedig csak altatásban lehet rendesen megnézni. Elég fiatal még úgyhogy valószínűleg nem azzal van a probléma. Az én nyulam is csak rendes bálás szénát hajlandó enni, ez sokkal olcsóbb és jobb is, de sajnos kell hely tárolni. Milyen tápot és mennyit kap? Amúgy pedig ha orvoshoz vidd, csak rendes helyre vidd el, mert amúgy csak lehúznak és semmi érdemlegeset nem fognak vele csinálni, mert nem értenek hozzá. [link] De itt mindenképp kell alapdíjat fizetni. Elég hamar problémái lesznek ha nem eszik szénát és mással nem lehet kiváltani, mert a hátsó fogai le fognak nőni. A rágósó és társai csak ártanak a nyúlnak, fölösleges.
2013. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a szénát másfajtára, lehet csak az a baj, hogy valami miatt nem tetszik neki az, amit most adsz.
2013. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Viszont az is lehet, hogy a táppal van probléma. Milyen táppal eteted?
2013. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kevés (tényleg kevés) répával is megpróbálhatod elcsábítani.
2013. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A probléma megoldva, ha esetleg másnak is lenne hasonló gondja. Bár meglehetősen időigényes:

A szénából 5-6 szálat összesodrok, és odaadom neki a kezemből. Úgy hajlandó megenni. A kicsit szárazabb, keményebb szénákat pedig nem is kell sodorni, azokat megeszi önmagában.

2013. nov. 4. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!