Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek 13 évesen fiatal...

Szerintetek 13 évesen fiatal vagyok a hörcsög tenyésztéshez?

Figyelt kérdés

2013. okt. 25. 12:02
1 2
 1/11 egytüneményvagyok válasza:
40%
Elolvastál róla mindent, hogy hogy kell tenyészteni? Szerintem nem. De vigyázz mert elég durván szaporodik. Mit fogsz csinálni azzal a sok hörcsöggel?
2013. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sheex ***** válasza:
Tényleg gondold át a hörcsögöt, mert gyorsan szaporodik. Akkor vágj bele, ha biztos van a kicsiknek gazdájuk. Én nem csak olyan gazdájuk, akik azt mondják, hogy jó, kell, utána meg nem érdekli őket. Én inkább olyan állatot próbálnék meg tenyészteni, amire van kereslet is és nem a kukában végzik. Hörcsögből sok van. Inkább keress olyan állatkát, amiből kevés van és van rá vevő. Ha a nyakadon maradnak elég rossz érzés lesz eltenni őket láb alól.
2013. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszokkal: a hörcsi iszonyatosan gyorsan szaporodik, nincs rá kereslet, a kereskedésben is már 700 forintért megkapod.Inkább olyat próbálj, ami ritkaságszámba megy, pl. cukormókus, csincsilla, csíkos mókus, kopasz tengerimalac, kopasz patkány.

Vagy nézz utána az aktuális "divatállatkának".Sajnos nem tudom, mi a mostani őrület, nekem csak kutyáim vannak. :)

2013. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 alex hürkecz ***** válasza:
0%
ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!de ,hogy is ismerek 11 éves fiút akinek lovai vannak szerintem nyugotta tenyész höriket nyugottan
2013. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ha mindent elolvastál, talán hivatásos tenyésztőkkel is beszéltél, akkor nem.

persze ha tényleg tenyésztés lenne, és nem szaporítás.

2013. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Persze,nyugodtan,de csak,ha biztos érett és tájékozott vagy ebben a témában!Amúgy én dzsungáriai törpehörcsögöt tenyésztek.Dzsungi vagy aranyhörcsöggel kezdj!Csak annyi almot vállalj amennyit biztosan meg vesznek tőled.Mindig gondolj a nálad maradó kicsik és "nyugdíjas" hörcsögök elhelyezéséről!!!Ne ad oda bárkinek a kicsiket vagy akiket el akarsz adni!!!Ha nem veszik a kicsiket állj le!!!Leírom amit tudnod kell:Igényeik:20-25 fokon érzik magukat jól.A ketrecük vagy terráriumuk minimum 30*30*30-as legyen.KÜLÖN KELL ŐKET TARTANI!!!Szükségük van itatóra,tévhit,hogy nem!Az 5-10 cm mély forgácsot szeretik,mivel ebben áshatnak.Éjszakai állatok,ezért nappal hagyni kell őket,délután vagy este lehet őket simizni.Persze lehet előbb is,ha kilyön a helyéről.

Kellékek egy hörcsögnek:min. 30*30*30-as ketrec vagy terrárium,egy 50-100 ml-es itató,2 porcelán tálka,házikó

Játékok:futókerék,plusz emelet,felakasztható kis labda,WC papír guriga

Kerüld a műanyag játékokat!!!

Takarítás:Elég hetente 1 alkalommal takarítani a helyüket.Havonta ki kell ecetezni!Amit már fent írtam 5-10 cm forgácsot használj.

Etetés:Magvak:Hetente 56 gramm szükséges,ez napi 8 gramm.

A boltokban árulnak hörcsögöknek kikevert tápokat,ezekben vannak vitaminok(általában D3,E,C vitamin)is.Imádják a fürtös kölest!Az olyan tápot TILOS odaadni amiben kukacokat,petéket és bogarakat veszel észre!Mindig tartsad légmentessen a tápokat,ha tudod.

Ehető magvak:fürtös köles,köles,búza,tritikálé,repce,borsó,kukorica,szotyoládé,l

enmag,cirok,bükköny,dió,mogyoró,földimogyoró,tökmag

Zöldségek,gyümölcsök,zöldek:Heti 40 gramm szükséges,ez napi kb. 5,7 gramm.Mindig mosd meg,magozd ki,töröld meg és vágd apró darabokra a zöldségeket/gyümölcsöket/zöldeket,és csak ezután add oda a hörcsögeidnek.Zöldségek:Minden,kivéve a K-betűvel kezdődőket,a nem bio salátát és a retekféléket.Gyümölcsök:Minden,kivéve a keletieket és a savasakat.Zöldek:petrezselyem,kaporlevél,fű,tyúkhúr

Állati fehérjék:Heti 10 gramm kell,ez napi 1,4 gramm.Ehető állati fehérjék:élő tücsök,élő lisztkukac,tejföl,főtt natúr hús,főtt natúr tojás,natúr zsír,nem penészes sajt,túró

Kiegészítő táplálékok:hörcsögcsemege,csontszáraz kenyér,száraz tészta,háztartási keksz,babapiskóta

TILOS ADNI!:gyógyszeres nyúltáp,sós/fűszeres ételek,penészes sajtok,édességek,K-betűs zöldségek,kimagozatlan gyümölcsök,keleti gyümölcsök,savas gyümölcsök,retekfélék,nem bio saláta,főtt tészta,nem csontszáraz kenyér,pékáruk,tejszín


A hörcsögök nem sétáltatható és fürdethető állatok!


A tenyésztésük:

A javasolt egy párral kezdeni és megnézni viszik e a kicsiket.Ha ennél sikert értél el akkor vegyél még pár darabot és fokozatosan bővítsd a tenyészállományod(!!!).Ne siesd el a dolgokat!!!A vemhesség ideje általában 20-22 nap.Általában éjszaka szülnek.Az alomszám 1-15-ig terjed,csak ritkán ennél több.A kicsik teljesen csupaszon,vakon és süketen jönnek a világra.Az anyát és a kicsiket nem szabad zavarni,amíg a kicsik fel nem nőnek!!!Ez alatt azt értem,hogy nem hagyod az anyának,hogy az életképtelen kicsiket megegye és hasonlók.A kicsik felfalása elkerülhető,ha míg vemhes az anya tápanyagokban gazdag ételt adsz neki.A vemhes anya fehérje igénye napi 2,8 gramm.A kicsik 3 hétig szopnak.6-10 naposan már szilárdat is esznek.A szőrük 5 napos korukban nő ki,a szemük 12 napos korukban kezd kinyílni.22 naposan már ivarérettek,ekkor szét kell őket választani nemenként!A 22 napnál idősebb hörcsögök felnőttnek számítanak.Ekkortól lehet őket eladni.az anyának a kicsik felnevelése után minimum 1 hónapot pihenniük kell.1 éves koruk után ki kell őket vonni a tenyésztésből.

Amit a szaporító csinál:

-A hörcsögei jólléte nem érdekli,csak a bevétel és,hogy minél több hörcsöge legyen.

-Eszetlenül,átgondolatlanul,össze vissza rakja össze a párokat,nem hagyja az anyát pihenni.

-Bárkinek odaadja az állatait.

-Nincsen szaktudása.

-Testvéreket,rokon állatokat párosít.

2013. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
A 3.válaszolónak üzenem:Van rájuk kereset,csak be kell futni.Tőlem viszik a kicsiket.Na de,hogy cukormókust,kopasz tengerimalacot stb.-t tenyésszen semmi tapasztalattal XD!!!Á,á,á,á!!!A tengerimalacnál például nagyon gyakori a vemhességi toxaemia,ami halálos!!!A cukormókus nagyon drága,és nehéz tartani,pont úgy mint a többinek amit felsoroltál.
2013. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hetesnek:

Kérdezett, én válaszoltam.Nem kényszerítettem, nem nyomtam pisztolyt a homlokához, hogy tenyésszen cukormókust.

Felőlem elefántot is tenyészthet bárki.

Lehet, hogy tőled veszik a kicsiket, de nekem több ismerősöm is felhagyott az aranyhöri tenyésztéssel, mert csak vitték a pénzt, és az összes állat a nyakán maradt.

Én szívem szerint nem tenyésztenék, minek?Annyi van már, mint égen a csillag.

2013. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat,én csak azért írtam,hogy nehogy cukormókust akarjon tenyészteni XD(megkímélem a szüleit:)).
2013. okt. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen tanultál már genetikát az iskolában? Tudod, hogy mit jelent az a letális? Ha ezekkel nem vagy tisztában, akkor nem ajánlom neked, hogy bármilyen állat tenyésztésébe fogj.


Az fontos, hogy hiába kezdesz bele az állatok szaporításába, még éveken keresztül nem mondhatod magadat igazi tenyésztőnek. És ha tenyésztésbe is kezdesz, akkor szükséged lesz a szüleid támogatására, illetve arra, hogy ők, vagy legalább az egyikük tisztában legyen a genetikával, a tenyésztett állat egyedi genetikájával.


(Üzenem annak a "tenyésztőnek", aki nem vállalja fel magát, nevét, hogy javítson a helyesírásán és névtelenül ne adja ki magát tenyésztőnek.)


Jelenleg egyre több az olyan személy, aki dzsungáriai törpehörcsögök szaporításába kezd, mert mostanában divattá vált. Azért mondom, hogy szaporításába, mert akik spontán beleugranak ebbe, általában nem mérik fel a piacot (hogy lesz-e kereslet az állatokra), nem tudják, mi az felelősség vállalás. (Amikor ott marad a nyakadon a picik egy része, mert nem vagy befutott tenyésztő, és nem tudod őket eladni.)


Volt már hörcsögöd? Mennyi ideje tartasz hörcsögöt? (Ha nincs már 2-3 éves tapasztalatod a hörcsögtartásról, akkor nem ajánlom, hogy belefogj. Mert hogyan fogsz tanácsot adni azoknak a gazdiknak, akik tőled viszik el az állatot?) Hány szakirodalmat olvastál el ezzel kapcsolatban? Remélem, nem csak az internetről szeded össze az információidat, és úgy akarsz belekezdeni ebbe az egészbe! Felvetted már a kapcsolatot a tenyésztőkkel? (Tőlünk kértél már tanácsot?)


Ha úgy érzed, hogy megfelelő válaszokat tudsz adni ezekre a kérdésekre, akkor először a szüleid beleegyezését kérd. (Megjegyzem, nem bántásból, hogy egy tizenhárom éves "gyereknek" mindig kevesebb hitelt fognak adni, mint egy felnőtt személynek, aki tenyésztéssel foglalkozik, tehát ilyen fiatalon rengeteg kemény próbát kell majd kiállnod, azért, hogy később tizennyolc éves korod után azt mondhasd magadról, hogy már tényleg tenyésztő vagy. Van elég kitartásod?)


[link]

2013. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!