Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell a patkányokat...

Hogyan kell a patkányokat kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kapok két patkányt, és már voltak hörcsögeim, de nem tudtam őket kézhez szoktatni. Mondjuk őket állatkereskedésben vettem, a patkányokat meg tenyésztőtől fogom venni, valószínűleg a ricantától. De ha hazaviszem és berakom őket a ketrecbe, hogy fogjam meg őket? Előre is köszi.

2013. nov. 21. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha gondolod, ide eljöhetsz, ingyen odaadom mindet, csak vidd el! :) Amúgy mi méreggel, kutyával, görénnyel, bottal, lapáttal, esetleg légpuskával szoktuk. Biztos megoldás, csak ha el akarod tartani, rakd fagyasztóba. Remélem segíthettem! ;)

Amúgy tudom, ezekre a bolti valamikre gondolsz. Úgy mint a hörcsögöt. Kicsit vegyél, gyomrozgasd, és megszok.

2013. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ŐŐ Ricanta már nem tenyészt ha jól tudom. De javíts ki, ha tévedek.


A patkányokat sokkal könnyebb kézhez szoktatni mint a höriket, mert ők nagyon szociálisak és intelligensebbek is.

Itt egy útmutató a kézhez szoktatáshoz: [link]

2013. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ricanta már régóta nem tenyészt semmit, csak panzióztatunk!
2013. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a kisállataimat úgy csináltam, hogy pár napig rácson keresztül adtam nekik jutalomfalatot. Később benyúltam óvatosan és úgy etettem, ezután simogattam ---- egyre jobban hagyta magát.

Szerintem ez a patkányoknál is beválik!

2013. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rácson keresztül ne etess mert ezt fogják összekötni a kis fejűkben és pont emiatt fognak harapni. Ratguide-on van pár hasznos írás erről. A lényeg hogy ők kezdeményezzenek (alap a két egynemű egyed). Ne erőltesd. Patik is személyiségk van aki gyorsabban barátkozik van akinek tér kell
2013. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!