Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög megszelídítés?

Hörcsög megszelídítés?

Figyelt kérdés
Milyen módokon lehet megszelídíteni?

2013. nov. 24. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Berakod hozzá a kezed, szoktatod a szagodhoz, kézből adsz neki enni. Nem fog 1 nap alatt sikerülni, de pár hét után magától fog belemászni a kezedbe, hogy vedd ki. Onnantól nyert ügyed van.
2013. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak már egyszer betettem a kezem és megharapott :s
2013. nov. 24. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor valamit rosszul csináltál. Lassan, óvatosan rakd be, hagyd, hogy ő közeledjen, és ne félj tőle. Ha nem érzi magát veszélyben, nem harap. Több mint 20 hörcsögöm volt az elmúlt 15 évben, és csak kétszer haraptak meg, egyszer, mikor beszorult valahova, és próbáltam kiszabadítani, másodszor pedig, mikor álmában megsimogattam, mert azt hittem, ébren van. Nem harapós állatok.
2013. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%

Ezen most jót nevettem :D:D mintha valami vadállat lenne a hörcsög vagy ilyesmi :D eddig még csak farkas meg tigris megszelídítésről hallottam :D


Na de a lényeg: gerjessz benne bizalmat(ez eltart egy jó darabig), például adj neki kaját, próbáld meg odanyújtani neki az ujjadat, hogy szagolja meg, ha attól félsz, hogy harap akkor csak a hátát simizd meg. Szerintem inkább fél tőled, minthogy vadállat módjára viselkedne :D

2013. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Előző!

Nem is a vérengző vadállatság miatt kell megszelídíteni, hanem pontosan a félelem miatt.


A hörcsög nem egy háziasított állat, minden példányukat külön meg kell szelídíteni.

Különben ha anélkül nyúlkálsz be, és fogdosod, belehal a stresszbe.

Pl a madarak szelídítése sokkal bonyolultabb, egy papagájt hetekig, akár hónapokig is kell szelídíteni, hogy simán tartható társ legyen belőle. Az is simán bele tud halni a stresszbe, ha szoktatás nélkül túl rámenősen közelítenek hozzá állandóan.

A hüllőket meg épp hogy kézhez lehet szoktatni, illetve egy részüket.

De van olyan, hogy egyáltalán nem tudod még csak kézhez szoktatni sem, az olyanok legfeljebb állatkerti körülmények között tudnak fogságban életben maradni.


Kérdező, ne legyél rámenős, először csak lógasd be a kezed, (előtte mosd meg!) ne csinálj semmit.

Inkább az legyen a cél, hogy ő közeledjen, ő érintsen meg először, stb. Ne tolakodj a személyes terébe úgy, hogy nincs rá felkészülve.

2013. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!