Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki ért a hörcsögökhöz?

Ki ért a hörcsögökhöz?

Figyelt kérdés
Na az van, hogy én kb. 2 hete kaptam egy hörcsögöt.. És mivel első állat gondoltam kényeztetem, úgyhogy csöves ketrecet vettem neki.. Ez mind szép is jó.. Először az volt a fura, hogy lakásnak használja, most már arról leszoktattam, de folyamatosan kaparja... Mitől lehet ez?? Valaki tud nekem segíteni.. Negatív kommenteket nem kérek. Előre is nagyon köszönööm. :)

2013. nov. 27. 23:38
 1/4 anonim válasza:
faforgács van alatta?
2013. nov. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én anno tartottam akváriumban ill. ketrecben is őket, mindkét lakhely alját kapargatták, sőt rágni is próbálták. :D Szerintem ez szimpla szabadulási vágy, talán stressz. Vigyázz arra, hogy ne érje fölös inger (pl. zene, túl sok fény, huzat), valamint legyen neki rágcsája. Az lehet WC papír guriga, karton, faágak stb. (Persze ne mérgező dolog legyen.)
2013. nov. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért használta lakásnak, mert szeret elbújni szűk helyekre, főleg ha még nem barátkozott meg annyira az új helyével és fél valamennyire.


A hörcsög a természetben járatokat ás magának és ott lakik. Ezért ás nálad is, a hörcsögök már csak ilyenek. Ha teszel be neki sok (jó minőségű) almot, akkor abba beleáshatja magát. De ha vannak neki kuckói, rongyai amikben elbújhat, akkor nem fog annyira ásni, azokat fogja használni.


Másrészt unatkozik, mozgásra, kalandra van szüksége, nagy terület kell neki, amit esténként - amikor a legaktívabb - bejárhat. Egy futókerék sem árt, de a legjobb egy nagyobb elkerített területen szabadon engedni.

2013. nov. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat.. azóta kiderült, hogy neki van egy ilyen rossz szokása. :))kapott rágcsát és minőségi faforgácsot is. :)
2014. ápr. 28. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!