Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Japán táncoló egérnél mikor...

Japán táncoló egérnél mikor lehet megfogni és visszatenni az apjukhoz a kicsiket az anyjukkal?

Figyelt kérdés
Van egy kisebb terráriumban 5 pici és 1 anya japán táncoló egerem és ma 5 naposak már nő a szőrük vagyis látszanak fekete foltjai de még kis rózsaszínűek.Mikor lehet az anyához benyúlni és kivenni, vagy visszatenni az apjához egy kicsit és mikor lehet a kicsikhez nyúlni? Lehet olyan hogy ha megfogom kitagadja az anyja? Már nagyon szeretném kivenni:) Köszi a válaszokat:)

2013. dec. 3. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
a piciket ne fogd meg még! Nem szabad az anyja ellöki magától. Az apát meg vissza ne tedd haver mert ellepnek az egerek. Nem kell már a kutyának se a kisállat, ne szaporodjanak ezek az alapból idegrendszerileg is beteg rágcsálók
2013. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kisállat kereskedésbe visszaveszik és az apa egyedül meg depis lesz és az apa egy nagy terráriumba van a kicsik az anyjával meg egy kis gömb terráriumba mert csak az volt és majd vissza szeretném tenni őket az apjukhoz.Tisztába vagyok vele hogy milyen rendellenessége van és nincs bajom vele mivel cuki.:D De már nagyon szeretném megfogni őket:/
2013. dec. 4. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Éppen elmegy mint állatka, de ezzel az anyának teszel rosszat ha hagyod hogy állandóan szüljön szüljön és szüljön. Esetleg nem tudod hogy elválasztani a terkót hogy együtt legyenek de mégse? Tudod középre teszel egy rácsot.

Egyeske voltam! A megfogással viszont várj úgy kb hétvégén óvatosan megfoghatod őket de csakis tiszta kézzel, ne érződjön semmiféle szag se rajta mert az egerek orra érzékeny erre és ellöki a kicsit

2013. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem nyúlok még hozzájuk csak ma megcseréltem a 2 terráriumot és egy vastagabb papírral átszedtem a kicsiket még kitakarítottam őket mert már nagyon büdösek voltak:D Az anya csak örült a nagyobb helynek és azt se bánja ha benyúlok és a forgácsot pakolászom a kicsik mellett.Sőt azzal a papírral kiszedtem 1-et még megnézegettem milyen kis cuki meg kis esetlen de ahogy gurult volna lefele inkább vissza tettem nehogy a kezemhez érjen. Azt hallottam ha kinyílik a szemük akkor lehet őket megfogni de nemtudom elvileg már a héten biztos kinyílik nekik.Szerintem nem félti tőlem az anya a kicsiket egyálatán nem is zavarja ha benyulkálok eszik vagy futkározik tovább. Én is gondolkoztam már hogy nem kéne mégse összetenni már az apjával őket.A multkor is az anyját visszatettem az apjához a bujkálójával és mikor meglátta az apát elkezdett visítani mikor közeledett mégjobban ugyhogy gyorsan kikaptam és visszatettem a kicsikhez de ott már semmi baja nem volt ment tovább azóta nem merjük az apja közelébe se tenni.Nem tudom hogy egyáltalán az apja látni fogja-e a kicsiket, lehet inkább nem eresztjük majd össze őket:/
2013. dec. 7. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!