Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a vadászgörényr...

Mit kell tudni a vadászgörényröl? Oltás, játék, ketrec, féregtelenítés, kaja

Figyelt kérdés
2013. dec. 13. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Itt keresgélj! ;)

2013. dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem az olcsó állatok kategóriájába tartozik.

Nagyon sokan vannak, akik csak meglátnak róla egy képet, és úristen, nekem kell egy ilyen!

Az internetre is felpakolják a kis hirdetéseket, hogy "ingyen elvihető görényt szeretnék."

10ezer forintnál kezdődik maga a kisállat,lehet 15-20 is, de láttam már 30ezerért is (útlevél, mikrochip stb.).

A ketrec minimum egy tízes megint, és vannak ketrecek 70ezer forintos értékben is!

Az ivartalanítás, ami lányoknál kötelező, nálunk vidéken pl 14ezer forint, de ez azért is, mert injekciós altatás van, és gondolom a dokihoz nem mindennap mennek be vadászgörénnyel, nemhogy még majd ivartalanítani. :)

nagyobb városokban, ahol gázzal altatnak (ez sokkal jobb eljárás) 20ezer forint is lehet egy ivartalanítás, náluk ez mondjuk rutin műtét.

Én is úgy vettem meg a görényem, hogy láttam róla egy képet, megtetszett, utánaolvastam. A-tól cettig mindent.

Átgondoltam hogy tudom-e biztosítani neki az eleséget (csirkeaprólék: farhát és nyak, nem drága, 200 forint kilója, de ez mellé kell jutalomfalat, görénytáp, vitaminpaszta, ilyesmi - na ezek drágák!), az oltásait (na igen ez sem 2-3000 forint), az anyagi hátterem fedezi-e mindazt, ami kell és kellhet neki.

És a legfontosabb - hogy lesz-e rá időm vele foglalkozni eleget, nem-e kell majd csak azért új gazdit elfogadnia, mert nekem már nem volt lehetőségem vele foglalkozni.

Na ezt mindenképp át kell gondolni!

Morbid példa, de gondolj bele, mi lenne, ha a szüleidtől elvennének, elkerülnél más szülőkhöz, majd esetleg megint másikhoz.

Nem jó ez nekik.

Egy kisállatra egész életében nekünk kell vigyáznunk, ha már őt választottuk!

Egy vadászgörény átlag 6-8 évet él, nem ritka a 10 éves kor sem. Szóval nem két vagy három év, mint egy hörcsög vagy egy tengerimalac esetében.

Remélem segítettem.

2014. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!