Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell előkészítenem,...

Mit kell előkészítenem, megcsinálnom mire megérkezik a második malacka?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy másfél éves tengerimalacom,és ha minden igaz lesz még egy.Lesz egy 100x50 ketrecük is :)

Viszont lenne pár kérdésem az összeszoktatással kapcsolatban:

1. fiú malacom van ezért természetesen fiút szeretnék mellé és az lenn ezzel kapcsolatban a kérdésem hogy fél évvel kell fiatalabnak lennie ugye?

2. úgy gondoltam hogy majd ugy fogom csinálni hogy majd a 100x50 ketrecet elválasztom egy rácsal és napközben pedig semleges területre mindig kitenném őket egy pici.( persze először is semleges területeten mutatnám be őket egymásnak :) és kb mennyi idő alatt barátkoznak úgy össze hogy ne keljen a ketrecbe a rács?

3. ja és két ház kell nekik vagy egy is elég? vagy például ugy is lehet hogy van bennt egy hát meg mondjuk egy cső?

előre is kösziii:)



2013. dec. 16. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk fél se napig volt, bent az elválasztó. Nálunk ez úgy nézett ki, hogy szintén két fickót kellett össze szoktatni, de az enyémek egyidősek (2 év) voltak +-egy két hónap.


Alapból úgy mentem az új malac után, hogy a szállító boxát a már nálam levő malac forgácsából és rágcsájából töltöttem fel, így egész úton haza felé érezhette egy idegen malac szagát.


Itthon kezet mostam szagmentes szappannal, majd jól összefogdostam a régebb óta nálam levő malacot, és az ő szagával a kezemen mutatkoztam be z új malacnak. Kicsit megszagolta, aztán ennyi volt. Őt is jól össze tapiztam, és akkor a sajátomnak mutattam meg az új lakótárs szagát. Ő mondjuk elkezdett sípolni, ugrálni és rohangálni, mint egy megvadult ló.


Beraktam az elválasztó rácsot, be az új jövevényt. Volt némi sípolás mind a kettő részéről, meg vagy két órán keresztül mondták a magukét egymásnak, aztán azt vettem észre, hogy békésen osztóznak egy répa darabon, majd mind a kettő járt kelt, semmi visongás. Ezek után kivettem az elválasztót és ennyi :)


Annyi bajuk van, hogy nem szeretnek együtt aludni. Egész nap semmi bajuk egymással, de valahogy nem tűrik meg egymást egy szűk helyen, így két ház van a ketrecben, mert csőben természetesen egyikük sem méltóztatik aludni.

2013. dec. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi sokat segítettél!!!:) a rácsot csak azért gondoltam hogy mondjuk hogyha nem vagyok ott nehogy elkezdjenek verekedni vagy ilyesmi:) (persze ezt is csak addig míg össze nem szoknak rendesen:))
2013. dec. 17. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az előző módszer. Arra figyelj, hogy ha nem megbízható helyről jön az új malac, akkor lehet, hogy nem árt egy pár napig karanténban tartani, nehogy valami betegséget, élősködőt átadjon a régi malacnak.

Én az összeszoktatást eleve a semleges terepen kezdeném, ha ott nincs nagy csatározás, csak akkor tenném be egy ketrecbe őket, kezdetben az elválasztóval, de lehet, hogy az nem is kell. A fiúknak mindenképpen ajánlatos 2 házikó.

Ha berendezett ketrecet veszel, akkor abban van egy, amellé ha mást nem is, de egy papírdobozt tegyél be, amire két szomszédos oldalára vágjál bejáratot. Így a nagyobb malac nem tudja beszorítani a kicsit és az nem fog stresszelni.

2013. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :) máris nagyon sokatsegítetetek :)
2013. dec. 20. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!