Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 4 hetes tengerimalacnak...

4 hetes tengerimalacnak mennyit kéne innia?

Figyelt kérdés

sziasztok elhoztam egy állatkereskedésből egy 4 hetes tengerimalacot, azt mondták h vitamint kell tennem a vizébe meg mindenfélét csinálnom vele mert sokat elpusztultak ebből az alomból. Azért aggódom jelenleg mert én minden nap cserélem a vizét és minden nap teszek bele vitamint de szerintem keveset iszik 125 ml es itatója van és kb 20 ml iszik egy nap, ennyi elég vagy kicsit kevés? Lehet buta kérdésnek hangzik de félek h hiába adok neki vitamint ha nem iszik eleget.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. dec. 19. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg C vitamin cseppeket teszel bele, legalábbis azt biztos kellene.

Ne tedd a vizébe több okból, ezek közül az egyik az, hogy megváltozik az íze, és lehet azért nem iszik többet.

Ha 20 ml-t iszik, akkor még az egyhatodát sem itta meg annak a vitaminnak, amit beletettél a vizébe, a többit kiöntöd, mikor cseréled.

Sokkal jobb megoldás, ha néhány csepp vitamint arra a zöldségre cseppentesz, amit megeszik.

Az, hogy egy malac mennyit iszik, sok mindentől függ: hőmérséklet, páratartalom, mennyi folyadékot vesz fel a kajából, stb.

Nekem van malacom, amelyik szinte semmit nem iszik, van amelyik meg gyakran.

2013. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Széna mindig legyen előtte (amíg kicsi, vehetsz neki lucernaszénát is) és kb. 1-2 evőkanál kifejezetten tengerimalacnak való tápot adj neki, abban (ha tényleg direkt malacnak valót veszel) van plusz C vitamin is.

Amire nincs ráírva a plusz C vitamin, azt ne is vedd meg.

Emellett reggel meg este adj neki valami zöldséget vagy gyümölcsöt, a gyümölcsöt kevesebbszer, inkább a zöldség legyen többször.

Erre csepegtethetsz Cebion cseppet (gyógyszertár), 4-5 cseppet egy nap.

Olvasgasd ezt az oldalt, minsden benne van, amit a malacról tudni kell: [link]

2013. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 24. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!