Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac alá mit tesztek?...

Tengeri malac alá mit tesztek? Faforgács? Széna? Szönyeg? Vagy mit teszel alá?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 07:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Állatkereskedésben kapható faforgácsot, alája pedig több rétegű újságpapírt (mert az újságpapírral együtt könnyebb a takarítás)...


Nagy szupermarketekben sima közönséges faforgácsot árulnak, állatkereskedésekben kicsit drágábban illatos forgács is kapható...


A szénát az egyik sarokba szoktam betenni, mert abba nagyon szeretnek beletúrni a malackák, ezt megeszik, nem jó ha az ürülékkel keveredik... (Szénát ne tegyél be alomnak!)


Kb. 2 naponta kell cserélni az almot ahhoz, hogy kelő tisztaságban legyenek a malackák és ne legyen a szobában szag...

2014. febr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
nálam pusztult el malac azért mer megette az újsàgot és mérgezése volt, azóta csak forgács és széna.
2014. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sima faforgács. Figyelj hogy széna mindig legyen benne :)
2014. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
faforgáccsal ki kell bélelni az akváriumot, és ha ez kész, akkor szénát lehet rá tenni
2014. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már kipróbáltam a sima forgács, pellet+forgács, pellet+fürdőszobaszőnyeg,pellet+fleece, csak a fapellet+rá forgács vált be! A pellet magába szivja a pisit,kiváló szagmegkötő,de önmagában kemény,töri a malacok talpát,ezért kell rá forgács. Igy kiváló almot kapok. Szénát nem szabad alájuk tenni,mert az nem szivja be a nedvességet csak bebüdösödik és berohad.
2014. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a szénát a szénatartóba kell tenni. Lehet egy kis kupac szénát is tenni az alomra,de ez csak "játék" nekik, szeretnek ráfeküdni vagy túrni benne, de ez másra nem jó.
2014. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Forgács. Legjobb az illatmentes, mert ami nekünk jó, neki a kis érzékeny orrának nem, és én tömörítettem szoktam nekik venni :) Sokan használják a szőnyeges megoldást is, bár nekem az nem jött be.
2014. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anzuu válasza:
Alulra macska almot . Rá faforgácsot. A papir nem igazán jo sok malac megeszi. Akvárium sem igazán jó a malacnak mert nem lát át az üvegen inkább ketrecbe.
2014. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A hagyományos macskaalom,ami pl ásványi kőből van,nem jó! Ártalmas a malacnak! Csak természetes 100%-os fa almot lehet alájuk rakni,ami vegyszermentes. A macskaalom nem ilyen... Csak fapelletet vagy faforgácsot lehet.
2014. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pvc, rá fleece takaró, igaz nekem nagy karámomban laknak, nem hagyományos ketrecben. A kedvenc pihenő helyeikre teszek még kisebb rongyokat, amiket naponta cserélek, a takarót meg 3-4 naponta. Ketrecben ez nem működik, mert még a 100-as keti alapterülete is kicsi és kis helyre koncentrálódik a pisi.
2014. febr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!