Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kössek hozzá dinamót a...

Mankovics Dominik kérdése:

Hogyan kössek hozzá dinamót a mókuskerékhez?

Figyelt kérdés
Eszembe jutott ez az ötlet és tuti, h. nem nekem jutott eszembe 1. és már valaki csinált ilyet. Már csak annyira lennék kíváncsi hogyan valósítsam meg?

2014. febr. 5. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagy áttételre van szükség, hogy tudja hajtani. Fogaskerekes megoldás kellene, mert a szíjat nyilván elrágná.
2014. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kis nyomatékú dinamó kell, hogy meg tudja hajtani a mókus. Plusz megfelelő áttétel az ideális fordulatszám-tartományhoz. Csapj hozzá valami nagyobb kondenzátort, ami kiegyenlíti a feszültség-ingadozásokat, és 1-2 LED-et valószínű meghajt.


Arra ne számíts h alumíniumkohót üzemeltetsz a mókuskerékkel.

2014. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem dinamó kell, hanem egy minél kisebb surlódású csapágyazás.

Erre jó egy régi merevlemez-meghajtó.

Itt egy cikk, a végén még a bekötés is ott van, de a hörcsög percenkénti 6000-es fordulaton is csak 13,9 mV feszültséget adott le.

[link]

2014. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De dinamóval szeretném mert szerintem azzal a legegyszerűbb.
2014. febr. 6. 15:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Tényleg mókus lesz a kerékben, vagy csak a neve az és hörcsög hajtja majd?
2014. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hörcsög lenne benne de arra lennék kíváncsi h. hogyan kössem hozzá a dinamót
2014. febr. 6. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Sehogy, a hörcsög meg sem tudja mozdítani a dinamót, kicsi hozzá, akármilyen áttételt meg nem használhatsz, mert akkor meg sebesség nem lesz.
2014. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Helló!

Na, már 2 éve, mire jutottál? :-)


https://www.youtube.com/watch?v=Rw16IoWQs-8

Nokia N8 reklám! :-)


De valahol azt olvastam, hogy a Nokiának megtetszett az ötlet, de nem működik.

Szintem simán működhet, ha pl.hordozhatós Akkut töltetünk Vele, majd azt kivesszük(kicseréljük másikra) és töltjük a telcsit útközben, míg Ő egész nap dolgozik az új Akkun! :-)

És valahogy rövid kábelekkel, vagy elfedve..rejtve..rá építve a kerék határa, talán nem is rágja szét?! :-) ;-)


A csapágyazást én is hondoltam, meg olyasmit is, hogy a kerékre segítő súlyokat tenni, valahogy így..

3.30 Perc-nél..

https://www.youtube.com/watch?v=287qd4uI7-E

De ugye, ha vissza felé tekeri a kereket..akarná, de ne akarja.., mert kicsi szemüregéből azonnal kidüllednek otiás szemei! :-)

Mondjuk szerintem azt is meg lehetne oldani valahogy, de ahhoz lehet szíj hajtás kéne és az rágás érzékeny! :-)


Szóval, hol tartassz? :-)

2016. febr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hello*
2016. febr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2016. febr. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!