Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van megoldás erre a fajta...

Van megoldás erre a fajta pisilős problémára? ( nyuszi )

Figyelt kérdés
Tündéri nyuszikánk van. Sokat van kiengedve, teljesen szobatiszta. Sehol egy bogyó, vagy egy tócsa. Viszont a ketrecébe nem csak a bilibe végzi a dolgát, hanem mellé is, az egyik oldalra. Ha arrébb tolom a bilit, kezdi a másik oldalon. Nagyon sokat kell a ketrecét takarítani, mert a mellé csurgatott pisi bizony elég büdös. Próbálom a ketrecet a lehető legkevesebb mozgatással takarítani, de egy mozgalmasabb éjszaka után, csak a teljes súrolás segít. Mit tehetnék?
2014. febr. 10. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van házi nyuszim és nekem is ez volt a problémám ezért ahová pisilt és nem kellett volna neki oda pisilni azt a részt be eceteztem és addig eceteztem (2-3 alkalom)

amíg megnem szokta hogy hova kell elvégeznije a dolgát!

2014. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam az ecetet, de nem zavarta túlságosan. Olyan az egész, mintha hanyagságból nem húzná be azt a bolyhos fenekét a bilibe.
2014. febr. 10. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél nagyobb wct. Az egyébként nálunk is előfordul, hogy a feneke kilóg, és mellé megy, pedig ő egyébként benne van a wcben.
2014. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

:) Nekünk amíg picike volt, minden a bilibe ment, aztán "kinőtte", szóval kilógott a feneke:D. Ekkor kivettem a WC-t és ugyan abba a sarokba, csak simán a ketrec padlójára tettem a pisialmot. Odatolja a kis fenekét és minden oda megy. Nem túrja szét,a ketrec többi része patyolat.


Arra figyelj, hogy bármit mond is más, soha ne vegyl neki macskaalmot! Megeszi és mivel a gyomrában is van ugye nedvesség, becsomósodik és nem jön ki, a nyuszi meghal. Lehet, hogy aki írja, hogy neki sem lett baj, az még csak eddig volt szerencsés. Sosem lehet tudni,mikor eszik belőle a nyuszi! A fressnapfban és máshol is lehet nyuszinak való almot kapni, ami szagmegkötős. Sosincs nálunk pisiszag :D. Mi olyan almot használunk most, ami fapellet, macskának ÉS nyúlnak is használható.

2014. febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Fapelletet használunk mi is. A biliben nincs is szag, csak ami mellé megy, az büdi. Így, hogy nincs a nyuszidnak bilije, hogyan takarítod? Kis lapáttal kiszeded, és áttörlöd a ketrec alját?
2014. febr. 14. 09:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia:) Igazából annyi pelletet teszek, hogy a heti egy csere elég és így sem ázik el.Még az alján marad pár szem pellet egyben. Pedig pisil normálisan, amennyit kell. Hatalmas ketrece van, szóval elfér 3-4 dupla marék pellet a sarokba.

Takarításkor gumikesztyűt húzok és egy szemeteszacsiba kimarkolászom a cuccot:D.


Ha esetleg nyirkos-nem folyik, tocsog-a pellet alatt, akkor pár perc alatt felszárad. Nem törlöm vízzel, mosószerrel csak kb évente egyszer,mert így érzi a szagot és emiatt pisil ugyan arra a helyre. Bár ezt a szagot csak ő érzi a pici hiperérzékeny orrocskájával:D.

2014. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kifelejtettem -még mielőtt valaki nekemesne- hogy nem dzsuvás és mocskos a ketrec,annak ellenére, hogy nem súrolom naponta:D
2014. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom ezt a módszert én is. Hátha nem kell folyton súrolni és a mellécsurgott pisit szagolgatni. Végül is nem állhatok folyton lesben...

Köszönöm a segítséget.

2014. febr. 20. 13:23
 9/9 anonim ***** válasza:

ha máshova sikerült én összeszedtem és beleraktam a wc-jébe

soha nem mosom ki,így benne marad a pisiszag de presze az almot cserélem benne heti kétszer kitakarítom

2014. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!