Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit gondoltok a törpe nyuszkról?

Mit gondoltok a törpe nyuszkról?

Figyelt kérdés
Mert szeretnek moste gyett csak nagyon bizonytalan vagyok hgy ha behozom a lakasba akkor osszepiszkite ! Akiknek van nyuszija annak nagyon erdekel a valasza,:)
2014. márc. 11. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Össze lehet porszívózni utána.
2014. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van nyuszim,nagyon cukor!!! Nélküle elsem bírnám képzelni az életem! Ketrecben tartom ,azon belül van wc je. Ha kiengedem sétálni,játszani mert még ezek a pici lények is teli vannak játékkal és huncutsággal,akkor sosem piszkit oda de ha mégis akkor feltakarítom. Arra figyelj nagyon oda hogy ha kiengeded akkor minden olyat rakj el előle amiben kárt tehet(bútorok, kábelek stb ) mert ha megrág egy kábelt azzal az életével játszik meg is rázhatja őt az áram!! De ne szídd őket ezért. Csak azért rágnak mindig ,mert elől lévő metszőfoguk mindig nővésben van ezért folyton rágnia kell neki hogy koptatsa. Emiatt legyen előtte mindig széna ,friss víz,nemárt 1-2 naponta cserélni,illetve valami fogkoptató. Megteszi egy bot de abból se mindegy melyik,mert van ott is amelyik mérgező,ennek könyvekben vagy neten tudsz utánnanézni!! Zöldséget azért meg gyümit adhatsz neki,valamiből többet illetve kevesebbet! Oltásokra is figyelj ,hogy félévente a kötelezőeket megkapja ! Ha van udvarotok,ott nyugodtan sétáltathatod ha nincs vihetem le a parkba ahhol lehetőleg nincs kutya,vagy bármilyen zavaró tényező,szállítódoboz érdemes! És a hám is a sétákhoz!! Nefélj ettől még egyáltalán nem csinálsz belőle bohócot!! Egy nyuszi remek barátunk lehet ha értünk a nyelvén. Ez alatt azt értem hogy nem erőszakoskodunk vele szeretettel és biztonsággal halmozzuk el!! Kicsi lények pici fejjel,sok ésszel. El sem tudnád képzelni mennyi minden van abba a picurka fejecskéjében!! Pl felismeri a gazdáját odajön simiért ,köszön ha meglát( azzal hogy jelzi jelenlétét) illetve játszik veled , nem hagy unatkozni, ha rossz napod volt ,neki minden nyűgőd bajod elmondhatod,sosem fog beleszólni a mondatodba megfog hallgatni. Ez alatt pedig azt értem hogy ha simized és beszélsz hozzá akkor hagyni fogja magát,és türelmesen végig hallgat majd,sőt még vígasztalni is megpróbál,majd figyeld meg!! de attól még ne feledd !! Ő nem egy játék mackó !! Nem cibáljuk,dobáljuk mert így nem barátunká hanem ellenségünké tehetjük,meg is haraphat ha rossz bánásmódot kap!! Hidd el rendszeres odafigyeléssel szeretetnek meg lesz a gyümölcse!! ;) szerintem a nyuszmusz egy remek társ !-kívánom,hogy ha úgydöntesz mégis ennek a picurka lénynek leszel gazdija,remek barátok lesztek!!! A tartásukról pedig könyvekben ,interneten olvashatsz,de azt szeretném tanácsolni,hogy amíg nem tudsz róluk minden apró részletet addig ne vedd meg mert ha tudatlan vagy akkor azzal meg is ölheted. Pl ha mérgező növényt adsz neki,vagy sok káposztát ami felfúvódást okoz,vagy rosszul emeled fel megnyomod a pociját ,napra ki teszed ott meghal és még sorolhatnám...szóval légy megfontolt és ne kapkodd el!! Ha többet szeretnél tudni ,írj csak nyugodtan nekem üzit! :) SOK SIKERT!!!!! ;)
2014. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Uuuuu.. Koszonomi ezt a hosszu leirast sokat segitettel !!:))
2014. márc. 14. 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen nem öt percbe telt leírni,csak szeretném hogy ügyesen gondoskodj majd a nyuszodról!! Amúgy nagyon szívesen!! :)))
2014. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!