Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség!? Tengerimalacosok!

Segítség!? Tengerimalacosok!

Figyelt kérdés
Lány tengerimalacomon ma észre vettem, hogy a hátán kb. 2 cm hosszan egy csúnya seb van (de már varasodik). Eléggé aggódom, ez mitől lehet??? Nem vakarózik!!! (Vagy esetleg lehet, hogy csak éjszaka???) Egy pici alkohollal lekentem, hogy kitisztítsam a sebet... Mit tegyek? Sajnos állatorvoshoz nem vihetem, mert még a saját gyógyszereinkre sincs nagyon. Emiatt nem akartam magam a malactartás örömeitől megfosztani. Mit tegyek??? Köszi!
2009. dec. 17. 14:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a malacom 2 éves, és nagyon szeretem!!! Jól eszik, látszatra nincs semmi baja... :(
2009. dec. 17. 14:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én malacomnak is ilyen volt, bár ő sokat is vakarózott. Ha nem is vakarózik lehet hogy kirágta (már ha olyan helyen van, hogy eléri). Én utánaolvastam még anno, az én malimnak atkája volt, amit gyógyszerek nélkül meg tudtunk szüntetni. Piretin nevezetű porunk volt itthon, azzal beszórtuk a malit is, meg az almot is (ha kiugranak belőle ezek az atkák, akkor hadd pusztuljanak el alapon). Ha atkás, akkor egy kis fürdetés sem árt. Szerintem jól tetted, hogy kicsit lekezelted a sebet alkohollal, de sajna félő, hogy újra meg fogja sebesíteni magát. Azért remélem tudtam segíteni. Jobbulást a malinak:-)!
2009. dec. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Olyan helyen van, ahol ki haraphatná, de nem láttam, hogy arra felé harapdált volna. Azt a port honnan szerezted be?
2009. dec. 17. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Még jó pár évvel ezelőtt vettük valamilyen növényboltban. Olvastam róla, jó ez a por, mert ez a leggyengébb ilyen típusú "írtószer", szóval nem okoz a kisállatoknak problémát.
2009. dec. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feltétlenül vidd el orvoshoz, mert alapos a gyanúm, hogy terjedni fog a sebes terület.

Olvasd el: [link] - fungus

2009. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Összeszedtem a maradék pénzem, holnap délután viszem orvoshoz... Szurkoljatok addig...
2009. dec. 17. 18:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!