Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hamarosan megérkezik a 6...

Hamarosan megérkezik a 6 hetes vadászgörényem, nincs még tapasztalatom. Hogy viselkedjek vele az első időkben?

Figyelt kérdés
Hazahozom és beteszem a ketrecébe. Na de utánna? Meddig hagyjam szokni a helyét? Mikor engedjem ki a szobába, felfedezni, játszani? Az olyan réseket ahová bebújhat, mivel zárhatom le a szobában, tehát hogy szekrény mögé ne tudjon bemenni? Mikor vihetem ki sétálni az utcára pórázon? Az autóban utazást hogy bírják rendszeresen? Mert tiszta, erdős füves területre csak kocsival tudom elvinni sétálni. Harapni fog már ilyen kicsiként is?
2014. márc. 31. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én anno, mikor hazavittem a görim, ki volt nyúlva, mert nagy hőségben vittem haza, de amint felébredt, játszottam vele, amennyit csak tudtam. Az enyém nagyon szociális volt már addigra, mivel sokat volt kézben a tenyésztőnél (igaz, idősebb volt, 11 hetes), szóval haverkodó volt. A szobába csak úgy engedd ki, ha ott vagy, van valaki ott van. Viszont akkor készülj, hogy nem fog téged/titeket békén hagyni, az enyém folyton jött, hogy játsszunk. :) Erre megoldás, ha veszel neki valami játékot, pl. csörgős műanyag kislabdát. És vegyél a ketrecébe egy függőágyat, imádják. Alezárást nem tudom, én nem zártam le semmit, csak arról gondoskodtam, hogy magasra ne tudjon felmászni, nehogy leessen. Autóban sem utaztattam, de szerintem macskahordozóban megoldható, ha nem hatalmas a táv, és nincs az autóban hőség. Utcára akkor viheted ki, ha megkapta a kötelező védőoltásait (ha 6 hetesen kezded, akkor kb.12 hetes korában). Addig semmiképp se vidd, ismerősöm görénye parvos lett emiatt, és elpusztult. AMi a harapást illeti. Nos, a görény harap. Le kell róla szoktatni, vagy megtaníttatni, hogy te mennyit engedsz meg. A rossz hír, hogy ezt a család összes tagjának meg kell tennie, különben előfordulhat, hogy játék közben nagyobbat harap, mint kellene. Ha jó helyről veszed, biztosan elmondják, hogyan tudjátok ezt megtenni. :) Sok örömet a görihez! .9
2014. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jó helyről veszed, biztosan elmondják, hogyan tudjátok ezt megtenni."


Kétlem, hogy jó helyről venné! Egy 6 hetes görénynek még az anyja mellett a helye!!! Ezt törvény írja elő! Muszáj ilyen hamar elhoznod? Nem várnál még két hetet? mert 8 hetes korukig nem lehet görény kölyköt eladni, a törvény szerint!

Mellesleg ajánlom az átolvasását az alábbi oldalaknak:

[link]

[link]


Arra készülj fel, hogy éjszaka sírni fog, mert kicsi még, és fél egyedül.

2014. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!