Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudtok nekem ajánlani húsvétra...

Tudtok nekem ajánlani húsvétra kölcsön nyuszit?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 5. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
a nyuszit nem "kölcsönre" kell magadhoz venni, hanem örökre!!!
2014. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább menj el nyúlsimogatásra az állatkertbe.

Egy állat nem játék! Nem hitetjük el vele pár napra, hogy van gazdája aztán dobjuk vissza annak akitől hoztuk.

2014. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Egy-két nap alatt megszokni se tud Titeket, gondolom gyerekeknek lesz, akik egész nap piszkálják, ami a nyuszit stresszeli. A stressz, pedig bélleállást okozhat, ami halálos. Menjetek el egy nyuszis ismerőshöz, vagy állatkertbe nyuszizni.
2014. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érdekes, én is felnőttem húsvéti nyuszik nélkül!
2014. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%

Ez a kölcsönnyúl a legnagyobb hülyeség, amit egy gyerek ellen el lehet követni a témában. Mondom ezt úgy, hogy nekem rendszeresen hoztak a szülők a nagymamától. Sokkal rosszabb volt mindig elveszíteni, mintha egyáltalán nem lett volna. És gyerekként is pontosan éreztem, hogy ezek a nyulak valahol nem túl szépen végzik, pedig előadták a rizsát, hogy tenyésznyúl lett a szomszédnál, meg mittudoménhol boldog nyúléletet él. Plusz azt tanítja meg a gyereknek, hogy a felelősséget le lehet csak úgy passzolni, ha már nem kényelmes.


Inkább vegyél egy plüssnyulat. A gyereknek is jobb, mert nem kell átélnie hogy elveszik tőle.

2014. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a negatív kommentek híve, szóval azokból nem kérek. Én magam vagyok a gyerek és én magam könyöregtem ki a szüleimtől a kisnyuszit. A kommentelőknek üzenem higy azon vagyok hogy rá vegyem a szüleimet hogy hadd maradhasson! Csak nyuszika tenyésztőket keresek.
2014. ápr. 9. 11:45
 7/8 Platypus ***** válasza:
77%
Kedves kérdező! Ebben az esetben inkább próbáld meg előre megpuhítani a szüleidet egy állandó nyúlért. Ha komolyan szeretnél egy nyulat, akkor nem árt, ha egészséges lesz például, amihez az első lépés, hogy normális, felelősségteljes tenyésztőtől veszed. Egy ilyen tenyésztő viszont garantáltan nem fog adni kölcsönnyulat, sőt sokan egyáltalán nem adnak el nyulat áprilisban, húsvét előtt, mert az összes hülyének ilyenkor kell a nyúl. Aki komolyan gondolja, annak húsvét után is jó a vásárlás. Az ilyen olcsó húsvétra árult nyulak legtöbbször túl fiatalok az elválasztáshoz és egyáltalán nem emberhez szokottak. Nyúlnál meg kritikus az első pár hét, ha azalatt nem szoknak az emberhez, sokszor egyáltalán nem szelídíthetőek meg. És igen nagy a halálozási aránya a hülyére stresszelt, valójában még félig szopósan eladott kisnyulaknak. Az már nem is durva ezekhez képest, hogy ezek házinyulak vagy törpe-házi keverékek, és elég nagyra nőnek. Természetesen az árusnál mindig törpék, sőt egyenesen "toy" nyuszik, ha kérdezed.
2014. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves valaszolok! Koszonom mindenkinek a negativ hozzaszolasok ellenere is. Sikerult megfuznom a szuleimet szoval ma megyunk megnezni a kisnyuszit, es jovohet szombaton hozzuk el!
2014. ápr. 11. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!