Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mire érdemes oda figyelni...

Mire érdemes oda figyelni (afrikai törpesün)?

Figyelt kérdés
Lesz egy afrikai törpesünim. Gondolok a kajára, mi a jobb akvárium vagy ketrec Tapasztaltak véleményére vagyok kíváncsi :)
2014. ápr. 10. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok mindenre. :)

Éjszakai állatok, (nekem kettő is volt, már csak egy van sajnos), az enyémet villanyfénynél sem voltak hajlandók kijönni. Imádnak futni, több km-t is megtesznek éjjente, ezért a futókerék szükséges. Nekem "ufo" kerekem van, ami olyan mint egy tányér ebben vízszintesen tud futni, nem hajlik a hátta, és nem rácsos, így nem tud beleakadni a lába. Ja és a kakát is könnyebb lemosni róla, mint a rácsos fajtáról. A süni pociját a kerék mindig megmozgatja ezért minden este oda is ürít. :) Önitatót tegyél be neki, mert mindent amit elbír felborít (a fém kerekek ezért is kizárva). Prémium minőségű (ez vitatot, hogy melyik) kutya vagy macskatáppal kell etetni. Nekem a kutyás jött be, 5kg Hill's kistestű kutyáknakvaló Advanced Fitness vált be, ez a kedvencük. Rovarevők, de a kölyök sün még fél a nagyobb rovaroktól ezért csak méretarányosan. :) A tücsök, sáska, gyászbogár lárva, lisztkukac (örök kedvenc), csoki csótány mind jöhet nekik. A babáknak való üveges bébi papival is érdemes őket kínálgatni (persze nem a főzelék hanem a gyümölcs-zöldség fajtákkal) mert nekik is kell az ilyesmi, és a valódi gyümiket nem nagyon eszik meg, legalábbis én hiába kínáltam. Az üvegest is csak úgy, ha ráöntöttem a tápra és 2 napig nem volt más kaja. Ja, a szárított mini halakat (állatkereskedésből) imádja, de gyakran felkeni egy részét a hátára, ami büdös ezért másnap fürdés is van.:) Az almozás félig forgács, félig macskaalom legyen utóbbiban fürdenek és áskálódnak, a forgácsban meg turkálnak. Kell nekik valami búvóhely, nálam az "iglu" tetejéért van megfeszülve Őkegyelme. Meg csináltam neki "alvózsákot" fleece anyagból. A körmét rendszeresen kell vágni, általában csak a hátsókat. 120-as ketrec jó nekik kisebb nem. Nekem házi készítésű helyük van, az alja fa tálcás, és plexi oldalai vannak, és felül teljesen nyitott, meg a tálca és a plexi között is van egy kis rés, hogy jobban szellőzön. Állítólag a törpesüni szökős, de nekem a nyitott ketrec ajtón (földön van a kecó) soha nem próbáltak meg kijönni. Ha van még kérdés írj nyugodtan.

2014. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hú köszönöm szépen ezt a részletes leírást. :)

Hallottam h az akvárium azért jobb mert könnyebb takarítani és a zajokat oda-vissza irányban is tompítja,de árba nem tudom h jobban megéri-e.

1-1,5 év közötti sünim lesz. 100*50-es ketreccel elvileg de még gondolkozok h megvegyem-e a ketrecet is..

Alomként az alomtálca mellé hallottam olyat h törölközőt használnak forgács helyett pl akváriumos terkóvan láttam ilyet mert h könnyebb cserélni(mosható)


Előre is köszi a válaszokat! :)) bocsi h ennyi kérdésem van de egy tapasztalt emberre jobban adok mint arra amit neten olvasok különböző oldalakon

2014. ápr. 10. 21:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100-as kicsi, 120 a minimum ennél csak nagyobb lehet!
2014. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem és milyen árban mozoghat egy ilyen ketrec vagy akvárium? A törölközős dolog jó lehet?
2014. ápr. 11. 06:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a törölközős dolgot vesd el. A sünik úgy tisztálkodnak, hogy hemperegnek a macskaalomban és a hátukra "szórnak" a porból. Úgy képzeld el, mint a természetfilmekben az elefántoknál, mikor porfürdőt vesznek, vagy a verebek. Én nem vennél el tőle ezt a lehetőséget. A forgácsba pedig imádnak fúrkálódni, folyton kis "buckákat" halmoznak belőle a házuk bejárati ajtajához. (Bár mióta a házat lecseréltem iglu tetőre, nem csinálja, gondolom "zártabb" kuckóra vágyott.) A ketrecek ára változó 10000 az már nagyon jó ár egy 120-asért néhány ezressel szokott drágább lenni. De húsvétkor pl. a Fressnapfban mindig óriási ketrec vásárt hirdetnek. Még a tengerimalac mentők szoktak híreket kapni, nagyon jó ketrec beszerzésekről, ha gondolod írj nekik.
2014. ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a segítségedet, tanácsokat! :))
2014. ápr. 11. 21:30
 7/9 A kérdező kommentje:

Még annyit tudnál mondani hogy hogy lehet kézhez szoktatni?

Tudom hogy sün függő van amelyik megbarátkozik az emberrel van amelyik nem.. de van erre valami kis "trükk" pl. lisztkukaccal kézből etetés?

2014. ápr. 13. 20:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy honnan származik, és milyen a süni egyénisége. Nekem két sünim is van, az egyik elvolt kézben ( a szerette túlzás azért), a másik pedig szívből utálja. Pedig ugyan attól a tenyésztőtől vannak, és mindkettőt én "neveltem" egyformán.
2014. ápr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem ez igazi kis méregzsák puffog mindenért a hirtelen zaj vagy mozgástól összehúzza magát vagy ha hozzá nyúlok akkor is. A kézbe egy idő után megnyugszik de a hirtelen mozgásokra akkor is puffog meg összehúzódik :D
2014. ápr. 21. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!