Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm nagyon vakarózik....

A hörcsögöm nagyon vakarózik. Lehetséges, hogy bolhás? Ha igen mit kell tennem ellene? Van hörcsögbolha elleni szer?

Figyelt kérdés
(mókásan hangzik)
2008. júl. 25. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


szerintem ez nem bolha, hanem inkább atka.

Azok tudnak ilyen reakciót kiváltani.

Javaslom, hogy vidd el állatorvoshoz, mert 100 %-ig csak ő tudja megmondani, hogy mi a baja szegény hörinek.

Remélem meggyógyul hamar :)

2008. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem rüh lesz, a nagyim is mindíg vakarózott és ugyanez volt.
2008. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%
Igen, lehet bolhás, de sokkal valószínűbb az atka. Ha elmész egy olyan állateledelboltba, ahol lehet Frontline-t kapni (azt semmiképp se vegyél:), akkor ott lehet, hogy tudnak adni olyan természetes szert a höridnek, ami kárt semmiképp sem tesz benne, s megöli az élősködőket.
2008. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Rüh nem lehet mert attók kihullana a szöre és vörös gyulladt bőrt okoz. Az atkára nem gondoltam. :(

Pici még a hörcsög, most vettem a kislányomnak, szomorú lennék, ha beteg lenne. Igazatok van, először az állatboltal beszélek (nagyon kedvesek voltak és hozzáértőnek tűntek) és ha nem tudnak segíteni, akkor állatorvoshoz viszem ezt a kétujjnyi állatkát. :))))

2008. júl. 25. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!