Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám kézhez szoktatni...

Hogy tudnám kézhez szoktatni a dzsungáriai törpe hörimet?

Figyelt kérdés
Még csak 2 napja kaptam szal még ráérek de sajnos még fél a kezemtől. Az előző hörim nem félt és őt nem kellett annyira szoktatni. Olvastam a kézből etetős dolgot én uborkával próbáltam de inkább a kezemet akarta rágcsálni. Ezt mivel próbáljam még ki? És van valami hatékonyabb módszer amivel nem fog félni a kezemtől.

2014. ápr. 16. 22:08
 1/5 anonim válasza:

Ha sikerül megfognod és egy ideig ott tartod, hogy megmutasd neki hogy te nem bántod.

Vagyis fogd egy ideig a kezedben,hogy hozzád szokjon.

Nekem is bevált ez.

2014. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem tudom megfogni mert elszalad és ha megfogom akkor sem marad nyugton és félek hogy leejtem :/ köszi a válszt
2014. ápr. 17. 14:25
 3/5 Bolya Belián válasza:
Nem szeretném megbántani az első válaszolót de ez nagyon nagy hülyeség.. na de a lényeg először meg kell neki mutatnod hogy te nem szeretnéd bántani.először is csak próbáld odarakni az orrához a kezed vagy ujjad ( semmi hirtelen mozdulat mert jobban fog félni) és sz kb egy nap vagy kettő ameddig meg nem szokja a azt hogy nem bántod . Aztán ha azt elérted hogy nem kerreg vagy nem szalad el otána jöhet az hogy csak simogatod és megpróbálod közben etetni mert így összeköti a kezed a jóval( ezesetben a kajával) aztán ezt addig ameddig nem érzed hogy már nem annyira feszült aztán már idővel eljutsz odáig hogy megszokja a kezedből evést és egy napraforgómaggal, sajtal vagy a kedvenc ételéve belecaalod a tenyeredbe akkor még ne nagyon emelgesd csak tartsd ezt párszor csináld aztán már magadhoz emelheted de csak lassan. A kulcs a türelem! És soha ne erőltesd gondolok arr amit az első válaszoló irt....
2014. ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dalma1997 ***** válasza:
Amikor enni akarsz adni neki, akkor nyújts be a kezeddel egy szotyit vagy magot és mivel nincs még kajája valószínűleg odamegy és elveszi. Én így szoktattam kézhez a hörimet. Amikor ez már megy rakd a tenyered közepére a kaját és rakd le a kezed a forgácsra, hogy rámászhasson és leehesse a kezedből.
2014. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat remélem megkedvel a picúr :)
2014. ápr. 20. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!