Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac mikortól ivaréret...

Tengerimalac mikortól ivarérett? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok volt két külömbözô nemû tengerimalacom és persze szaporodtak és lett 3 kicsi , éretten szulettek azaz volt szôrük,tudtak járkálni (ez rosz dolog??) már kábe 3és fél hetesek és mikor kell külön rakni ôket? Honnan tudom melyik nôstény és melyik hím ? (Hogyha ilyen kicsik még) Anyuktól hány hetes/hónapos kortól válosszuk el? Már esznek magokat, zöldségeket , isznak vizet , de még szopiznak is. Remélem hamar válaszoltok! És szeretném meg kérdezni hogy krumpli hélyat, káposzta levelet , karalábét és brokkolit ehetnek?

2014. ápr. 27. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia ! Először is : minden tengerimalac szőrőssen születik és mindegyik tud járni már ,a malacok elég fejletten születnek!A nemüket már a születésük pillanatában meg lehet állapítani,a lányoknak Y alakú a nemi szervük,a fiúknak pedig i betű.A kis malacokat már 4 hetesen el kell valasztani,mert 4 hetesen már ivarérettek!! Remélem az apa is külön van a családtól!Azt viszont nem értem hogy te mért szaporítottál piciket ha a nemüket sem tudod megkülönböztetni??Azt tudtad h egy tengerimalac belehalhat a szülésbe ,és minden szülés az életét rövidíti?? Ja és amúgy semmijen K betűs zöldséget nem ehetnek! Szénát viszont remélem adsz nekik az nagyon fontos számukra!
2014. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első jól írta. Ezen felül brokkolit sem adhatsz nekik, a magok meg a madaraknak valók. A tengerimalac nem magevő. A széna (és a víz) a legfontosabb tápláléka, abból mindig legyen előtte. Naponta 2szer egy karika zöldség/gyümölcs kell nekik és, napi 1 evőkanál táp. Jelenleg hazánkban a piacon szinte egyedüliként a Versele-Laga Cavia Complete és Nature termékek jó minőségűek.

Nagyon szomorú, a felelőtlenséged addig terjed, hogy nem elég, hogy szaporítasz, de még 3,5 hetet vársz arra, hogy utána jársz a dolgoknak..

A tengerimalacokat 4 hetesen, igen 4 hetesen kell elválasztani az anyjuktól és külön tenni a fiúkat a lány testvéreiktől, mert befedezik egymást, és annak már súlyos genetikai következményei lehetnek. Ha bizonytalan vagy akkor kérhetsz segítséget a tengerimalac egyesülettől is, ők kimondottan ezzel a fajjal foglalkoznak.

2014. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem szaporítattam ôket csak az utolsó napokban vettem éstre hogy elvan hízva , igen amúgy külön van , és már egyszer kiírtam a kérdést de nem jött rá válasz és kitöröltem tegnap pedig újra kiírtam , azt hogy ivarérett 4 hét alatt nemtudtam , azért kérdeztem meg , köszi a válaszokat
2014. ápr. 28. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!