Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Berakhatom azonnal az új...

Kulacs kérdése:

Berakhatom azonnal az új tengerimalacot a ketrecben lévő mellé? Mit csináljak, hogy ne ijesszem meg nagyon, amikor a már szelídebbel foglalkozni szeretnék?

Figyelt kérdés

Van egy elég fiatal kis tengerimalacom, veszek mellé egy azonos neműt nemsokára. A mostani már elég szelíd, eszik a kezemből, nem menekül nyakra-főre előlem. Berakhatom-e mellé az újat, amint hazahoztam?

Hogyan foglalkozzak velük ebben a helyzetben, amikor az egyik félhet még tőlem, a másik már ismer?



2014. máj. 11. 13:52
 1/2 K.J.Smith ***** válasza:

Nagyon jó, hogy társat veszel a tengerimalacodnak,hiszen társas állat, egyedül nem érzi jól magát.

Először inkább külön kellene őket tenni, ha van rá lehetőség,és fokozatosan egymáshoz szoktatni (egy semleges területen, tehát nem a ketrecben egymáshoz teszed őket, és hagyod, hogy ismerkedjenek), de ha mindkettő fiatal, jól ellesznek, nem bántják egymást. Mikor már együtt lesznek,adj időt nekik az összeszokásra, egy darabig ne vedd ki őket a ketrecből, az újat megijesztheted, ettől a szelídebb is megijedhet. Legjobb szelídítési módszer a finom kaja (bár ezt biztos tudod), ezzel mindkettőt megszelídítheted. Nem írod milyen nemű malacaid lesznek, de tudnod kell, hogy a fiúknál verekedés alakulhat ki serdülő korukban.

Van egy oldal: www.gemon.ro itt olvashatsz a tengerimalacokról nagyon sok mindent.

2014. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Nőstényekről van szó, úgyhogy az nem probléma.

Azért kérdeztem ezt igazából, mert nekem csak egy ketrecem van sajnos. Ideiglenes lakhelynek csak egy üvegterráriumom lenne vagy kartondobozok, esetleg ilyen farekesz- vagy láda, szóval örülnék, ha hamar jól kijönnének.

2014. máj. 11. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!