Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszis kérdés! Mire...

Törpenyuszis kérdés! Mire lehet még szüksége?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva fogok menni a tenyésztőtől vett nyuszimért.Úgy volt hogy apukám itthon lesz szabadságon és elmegyünk érte kocsival. De külföldön dolgozik és váratlanul visszahívták, viszont 200km az út, amit így vonattal kell megtennünk.

Nagyon félek hogy megviseli a kisnyuszit:( Vettem neki nagyobb állathordozót, raktam bele egy plüsst, kis plédet, szénát. Meg vettem jégakkut ha meleg lenne kívűlről tudjam hűteni a szállító boxot, hordozható itatót, meg vmi csörgős játék. Csomagoltam kézfertőtlenítőt is ha vmiért hozzá kellene nyúlni a anyuszihoz. Szerintetek ez elég? Meg gondolom út közbe ne nagyon piszkáljam. Vagy az a jobb ha igen hogy ne érezze magát egyedül? Biztos félni fog és nem tudom mi lenne neki jobb :(



2014. máj. 14. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A jégakkura nem lesz szükséged, annyira meleg nem lesz!

A széna jó ötlet, plédet maximum olyat tegyél bele, amit nem sajnálsz, mert ennyi idő alatt bőven valószínű, hogy be fog pisilni, inkább az legyen a cél, hogy valami felszívja, és ne a kis bundája legyen tiszta pisi. Vigyél egy váltás rongyot is alá.

A csörgős játék pláne, a legkevésbé sem fogja érdekelni, a csörgés miatt talán még meg is ijeszti, úgyhogy azt felejtsd el.

Víz legyen mindenképpen.

Másra nem nagyon lesz szükséged, és ha hazaérsz vele, tedd be a ketrecébe, és 1-2 napig ne nagyon piszkáld, legfeljebb, ha azt látod, hogy felbátorodik, akkor ülj mellé, beszélj hozzá.

2014. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A plüss fölösleges, a játék is, az úton nem akar majd játszani. Benyúlni nem kell hozzá,itató, széna, pléd bőven elég. Ha fél, akkor a benyúlkálással csak tovább stresszeled.
2014. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2014. máj. 14. 10:57
 4/5 anonim ***** válasza:
milyen hordozót vettél neki ? ha olyat ami nem elől nyitott akkor a pléd alá tehetsz be egy réteg almot, fepellet a legjobb, de ha forgácsot vettetek neki az sem rossz :) ahogy előttem írták a játékok feleslegesek, ők nem szeretik ha bár mi is van ott ahol alszanak, az én nyuszikám még a papucsokat is arrébb dobja ha a küszöbnél akar feküdni :) nem kell őt zargatni, és te is legyél nyugodt akkor nem lesz semmi baj :) ha esetleg összepisilné magát akkor otthon langyos vízbe öblítsd le a fenekét és a hasát, lavorba vagy a csapba engedsz annyi vizet h neki addig érjen gyors átlögybölöd és törcsivel megtörlöd és be a ketrecbe, duzzogni fog utána de majd összebarátkoztok rendesen, néha az érdeket kell nézni nem azt h neki a makacs lelkét megbántjuk :)
2014. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kisméretű kiskutya hordozót vettem neki, 10kg-ig, elölrácsos, és fapelletet, mert azt olvastam h a forgács beleragad a szőrükbe.

Köszönöm a tanácsot! Remélem nem lesz semmi baja :)

2014. máj. 16. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!