Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Üdv, friss csíkos mókus gazdi...

Zacsi0204 kérdése:

Üdv, friss csíkos mókus gazdi lettem, de mókusom nem kézhez szoktatott és fél tőlem. (még enni sem jön ki az odúból) Mivel próbálkozzak, hogyan közeledjek mókuskámhoz?

Figyelt kérdés

2014. máj. 24. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy pár napig hagyd, hogy nyugalomban szokja a helyét - elég nagy stresszt jelent neki a környezetváltozás. Ezt követően legyél minél többet a közelében, és próbáld a kedvenceit a kezedből adni neki.
2014. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kedvenceit még csak most próbálom felfedezni, az meglepett h a mogyorót (földi) nem eszi sztem nem is ismeri. Arra gondoltam h 1 kisebb ketrecben a kezembe "kényszerítem" és ha ezt többször megismételném akk könnyebben hozzászokna.

Mit gondolsz ?

2014. máj. 27. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp se erőltesd magadat rá, mert csak félni fog tőled, ha sarokba szorítod, akkor pedig harap - és hidd el, nagyot tud.

Két csíkosmókusom volt eddig, mindkettő elvette a kaját a kezemből. Sajnos ahhoz, hogy ezt elérd, azt kell először elérned, hogy megbízzon benned.

Mindkét mókusnak más volt a kedvence. Első a dióért és a fenyőmagért volt oda (sajnos ezt mostanában csak drágán láttam), illetve a lisztkukacot szerette nagyon (de ezt aligha akarnád kézből adni:D), második inkább a tökmagot (természetesen nem a sózottat) és a bogyós gyümölcsöket részesítette előnyben. Mogyorónak inkább a törökmogyorót szerették, ebből héjasat igyekeztem beszerezni nekik (Auchanban szokott lenni), hogy a fogukat is koptatni tudják.

2014. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
küldtem privát üzenetet
2014. máj. 27. 18:57
 5/5 anonim válasza:

A mókusok nagyon kiváncsi természetüek, ezért könnyen kézhez lehet őket szoktatni, ha van rá türelmünk és időnk. Hozzánk szoktatni legkönnyebben a kedvenc élelmével lehet. Először a mókusnak hozzá kell szoknia az új helyéhez, ami eltart 3-7 napig is, majd fel fogja ismerni a gondozóját és annak hangját. Ezért fontos a napi többszöri kapcsolat. A ketrec előtt ne tegyünk hirtelen mozdulatokat. 1-2 napig ne adjunk enni mókusunknak, következő nap (mikor már éhes lesz) fogjunk egy darab diót vagy kedvenc ételét, majd dróthálón keresztül kináljuk fel neki, türelmesen várjunk amig érte nem jön és elveszi tőlünk. 1-2 hét múlva, mikor már a mókus rendszeresen elveszi tőlünk a felkinált élelmet ugyanezt megpróbálni, de a ketrecajtón benyulva, nyitott tenyéren adva élelmet kedvencünknek. Vigyázzni, nehogy mókusunk megszökjön a kezünk mellett!


Read more: [link]

2014. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!