Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kettő testvérnyuszi párzása....

Kettő testvérnyuszi párzása. Többi lent!?

Figyelt kérdés

Három hete terhes a nyuszim a testérétől... :((

Véletlen volt az egész, nem tudtsm őket időben elválasztani, bepároztak. (kettő testvér nyuszi)

Amikor különválasztottam őket (egy hete), a lány nagyon furcsán viselkedett.. Most szombaton elvittem az állatorvoshoz, mert azt hittem, netalántán beteg.

Az orvos megállapította, hogy a nyuszi 3 hetes terhes, de neki nem mertem mondani hogy a testvérétől.

Nektek mondom, tudom, hogy én vagyok a hibás, de ha (reménykedem, hogy nem) agyilag vagy testileg károsodott nyuszik lesznek (amire tudom nagy az esély), akkor mit csináljak velük? Ugyanis gondolom életképtelenek...

Mivel magamra vállalom a felelősséget, nem cseszegetéseket kérek, hanem könyörgök agyjatok tanácsokat, mit csináljak!

Szóval a konkrét kérdés: MENNYI ESÉLYEM VAN, HOGY NEM LESZNEK HIBÁSAK A PICIK? és HA HIBÁSAK LESZNEK, MIT TEGYEK VELÜK? (nem akarok gyilkos lenni!! :(((( :'( Én tényleg nagyon sajnálom!!!



2014. jún. 16. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem 100%, hogy a kicsik hibásak lesznek, de ha mégis állatorvosnak meg kéne őket nézni, ő megmondja, hogy életképesek-e, vagy tudnak-e így élni felnőtt korukban, Amennyiben nem életképesek vagy elpusztulnak, vagy elaltattatod őket, ez a leghumánusabb megoldás.

2014. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha mázlid van, nem lesz gond. Tegyél be az anyának egy dobozt, amibe fészket tud építeni a kicsiknek.

Itt nézd át a korábbi kérdéseket, sokszor le lett már írva, hogy mit kell csinálni a kicsikkel. És keresheted nekik a gazdit, pl fbon vannak nyuszis csoportok.

Az orvossal meg beszéld le az ivartalanítást, mert ha egyszer megtörtént a baj, másodszor is bekövetkezik.

2014. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem kell ivartalanítani a nyuszit, mert már külön vannak választva, csak későn .... :$

Ment a zöld kéz mindegyikre!:)

2014. jún. 16. 20:17
 4/12 A kérdező kommentje:
De akkor van esélyem rá, hogy nem lesznek fogyatékosak?
2014. jún. 17. 09:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, két ellentétes nemű nyulat tartasz, miért nem ivartalaníttatod őket? Vagy innentől kezdve egész életükben el lesznek zárva egymástól és csak a rácsokon keresztül láthatják egymást? Így semmi értelme két nyulat tartani... Csak egyszer kellene elvinni műtétre és elég lenne az egyiket, ahelyett hogy most évekig a sarkukban leszel és 30 centinél közelebb nem engeded egymáshoz? Főleg ha nem akarsz tenyésztésbe fogni (és nem szaporításba!), akkor minek neked két ivarzó állat? Aztán majd legközelebb is megy a para, hogy jaj vajon betegek lesznek-e a kisnyuszik. Én ezt felelőtlenségnek tartom a részedről, főleg hogy még az orvosnak se vagy képes elmondani, hogy mi történt...
2014. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Rendben, elviszem az orvoshoz. :( De úgy sajnálom szegényt.

Nemfog megváltozni a műtét miatt vagy valami?

2014. jún. 18. 12:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Annyiban fog változni, hogy nem zaklatják a hormonjai.
2014. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A nyuszim már megszülte a kicsinyeit, és megette őket.

Egytől egyig.

Most azért ette meg, mert rossz anya, (és nyilván akkor ki kell selejtezni), vagy azért ehette meg, mert testvérétől szült, és fogyatékosok voltak???

2014. júl. 6. 17:27
 9/12 A kérdező kommentje:

A ki kell selejtezni mondatot csak úgy írtam mint egy tenyésztő :D

Egyébként csak kettő nyuszim van, és nem ölném meg egyiket sem. :)

2014. júl. 6. 17:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg még túl fiatal volt egy alom felneveléséhez, de az is lehet, hogy érezte a kicsiken nem életképesek.
2014. júl. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!