Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görény ivartalanítás?

Görény ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Ma délután megyek a kis görényemért. Az lenne a kérdésem hogy ha nem viszem el állatorvoshoz ivartalanítani akkor belehalhat a tüzelésbe? Illetve hány hetes kortól lehet ivartalanítani és az kb mennyibe kerül?

2014. júl. 1. 02:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Belehalhat (túltüzel), bár vannak más megoldások is, de nem érdemes azokkal szórakozni (pl. elkötött hímmel pároztatás), mivel újra fog tüzelni. Ha nem műtéti ivartalanítást szeretnél, akkor léteznek hormonális megoldások, ezekkel fél-háromévente kell kezelni, addig megszünteti az ivarzást (kap egy chipet a nyakbőre alá, ami adagolja a hormont).

Ivartalanítani az első tüzeléskor kell. Előtte nem szabad a növekedése és a fejlődése miatt. Ha mutatja a jeleket (péra növekedése), elviszed állatorvoshoz, de érdemes ezt már az első oltáskor megbeszélni, mikor, hogyan ivartalanítsd, előnyök, hátrányok. (Pl. hogy hormonális módszer legyen, vagy műtéti ivartalanítás.)

Az ára rendelőtől függ. A műtét egyszer drága, a hormon sokszor kevesebb. Ahol mi voltunk ott pl. a műtét nősténynek 35, a hormon egyszeri adag húsz alatt volt (tizennyolcezer). Pest, vidéken mások az árak.


[Egyébként ezt nem beszélted meg a tenyésztővel?]

2014. júl. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tüzelés kezdetétől lehet és kell ivartalanítani. Szerintem már most kezdj el érdeklődni. Én 2 és fél éve végigjártam a környék összes állatorvosát, hogy érdeklődjek az árakról.

Annak idején a hormoninplantátum 30.000 Ft körül volt, az ivartalanítás pedig eléggé változó. Végül a legolcsóbbat választottam, de nem az ára miatt, hanem mert eszméletlen szeretettel fordultak az állatokhoz az orvosok.

Ha budapesti vagy, akkor ajánlom az Újpesti Állatorvost a Templom utcában. 2 és fél éve 12.000 Ft-ért ivartalanította a lánykámat. Az ár tartalmazta a későbbi varratszedést és kontrollt is.

Sőt, pár hónapja lemondták a nem sürgős műtéteket is, hogy a lánykám életéért küzdjenek. De sajnos már menthetetlen volt. De sosem a legdrágább megoldást javasolják, hanem ami az állatkának a legjobb.

Van weboldaluk, és az ott található e-mail cím működik, és viszonylag gyorsan válaszolnak rá. Ott érdeklődhetsz az aktuális árakról is. Tényleg nagyon ajánlom őket. Lelkiismeretesek és nem a pénzedre hajtanak.

2014. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!