Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy vadászgörényt muszáj a...

Egy vadászgörényt muszáj a lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy vadászgörényt de mivel még kutyán és macskán kívül más háziállatom nem volt ezért kicsit tudatlan vagyok e téren. Sok helyen találtam információt a vadászgörény tartásáról és etetéséről de a fent említett kérdésemre sajnos sehol sem találtam meg a választ. Nálunk nem lehet semmilyen állatot szabadon engedni a házban ezért csak az az opció maradt hogy az udvaron és a házhoz tartozó kazánházban tarthatnám.

2014. júl. 2. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet barhol tartani a ketrecet, de vigyazni kell arra, hogy el ne szokjon. persze naponta 1-2 orara ki kell engedni valahova jatszani, hogy ne legyen siralmas az elete.
2014. júl. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ilyenkor nyáron biztos hogy többször kint lesz mert nekünk is van kint kerti munka vagy csak azért ülünk ki mert jó az idő és akkor ő is kint lesz. Télen esetleg ki lehet vinni? Vagy könnyen megfázik?
2014. júl. 2. 23:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Könnyen megfázhat és az emberi influenzát elkaphatja, ezért biztosabb egy melegebb hely. De télen is ki kell engedned játszani, akár több órára, ezt gondold végig.

Illetve számításba kell venned, hogy szökősek a görények és nem behívhatóak. (Ritkán, de meg lehet tanítani nekik, viszont önfejűek.) Az udvaron figyelni kell rá, nagyon gyors, javasolt még kertben is végig pórázon tartani. Ha van egy elég nagy zárt hely, ahol szabadon elengedheted, nem lesz gond, de akkor már érdemes neki egy kis életteret kialakítani, egyfajta kennelt.

2014. júl. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!