Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy sün és a...

Nórika88 kérdése:

Mennyibe kerül egy sün és a cucca?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül egy rendes házi süni aminek fehér a háta és a hozzá tartozó cucc és mi kell hogy boldog legyen és mi a hozzá tartozó cucc ???

2014. júl. 3. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát egy tenyésztő honlapjának áttanulmányozása a kérdéseid döntő többségére válaszolna.

A "rendes házi sün", több fajtát is takar: egyiptomi fülessün, süntanrek, afrikai fehérhasú törpesün. A fehér a háta azt jelenti, hogy olyan színvariációjú az adott fajta egyede (legjobb infom szerint ez csak az afrikai lehet). Egy ilyen süni ára ha tenyésztőtől van színtől, nemtől, kortól, tenyésztőtől függ de 25000-45000 Ft között szokott mozogni az ára leginkább 30000Ft.

Hozzátartozó cuccok:

-120-as vagy nagyobb ketrec/terrárium egyedi "lakás". A ketrec azért nem jó, mert (általában kisebb ketrec esetén) kisebb a műanyag tálca széle, felkapaszkodik, felmászik a rácson, és fennakad, kitöri a lábát vagy nagyon-nagyot esik mert lefelé nem szokott mászni. A terrárium nem szellőzik rendesen, az meg azért nem jó. Én sajátot csináltam neki. Kb. ár ez is sok mindentől függ: 12000-20000Ft.

-Önitató: Nálam Sippy márkájú (1dl-es bőven elég) van keress rá, ez egész más mint a golyós nem tudja folyatni (nem megy tönkre az alom, nem fázik meg "zuhanyzás" közben). Ára. pár ezer keress rá nem tudom pontosan.

-Faforgács+macskaalom fele-fele vagy 2/3 forgács leosztásban. Megújoló költség.

-Ház Nálam van saját készítésű háza, de a kedvence az "iglu" alja lefelé fordítva, mindig az alatt alszik.

-Alvózsák Régi felső (minden flitter és egyéb mentes, jó légátressztős!) meg egy kis kézügyesség 0 ft.

-Macskának való csörgős kis labda/sípolós mini játék Az enyém nem játszik vele, de van olyan amelyik imádja.

-Etetőtálka Ennek az ára is nagyon változó. Mikor én vettem neki tápot, ahhoz adtak ingyen tálkát, az enyém abban kap. Arra kell figyelni, hogy az elő eleség ne tudjon távozni belőle. (Túl magas perem=süni nem fér hozzá, túl alacsony= jönnek a lisztkukacok) Ezért ha csótányt stb. élve kap, akkor kiteszem egy "lavorba", arénába ha kergesse, legalább nem ugrik, mászik, repül ki belőle a kaja.

-Élőeleség hetente 2szer legalább

-lucskos, alutasakos macskakaja néha

-üveges csak zöldség/gyümölcs tartalmű bébipapi (ezt nem mindegyik fogadja el, pedig fontos, ha ő nem eszi meg a kukacoknak kell adni, és azt a süninek :)

-Prémium minőségű kistestű kutyának való táp (nagyobb nem fér a szájába) Nálam ez a Hill's fitness ez az alap kaja. Ha nem "extrát" kap azt eszik. Ebből mindig van bent nála, ha megéhezne. Imádja.

-Ja az egyik legfontosabb: futókerék. Én csak az UFO kereket ajánlom, gerincbarát, és mivel nem lyukacsos könnyű a sün piszkot takarítani róla, mert a futás megmozgatja a beleit. Naponta 10km is leteker egy ilyen süni.

2014. júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én azt szeretném ami a legolcsóbb !
2014. júl. 4. 16:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért köszi sokat segítettél!!
2014. júl. 4. 17:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt szeresd, ami egészséges süni, szocializált, hogy ne harapjon meg minden kivételnék. Az eszközökből meg azt kell szeretni, ami neki a létminimum, ezt fent leírtam, ebből alkudozni már nem lehet.
2014. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!