Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsek meg egy...

Hogyan szelídítsek meg egy törpehörcsögöt?

Figyelt kérdés
6 napja hoztam haza, de nem lehet hozzányúlni. Ha megpróbálom, vagy elfut gyorsan vagy dühös lesz. Hogyan oldjam meg, hogy ne féljen tőlem, és ha etetni akarom, ne harapjon, hanem akár kivegye a kezemből is? Ha a ketrecbe akarok rakni valamit, rögtön megijed a kezemtől és elbújik. Hogyan bátorítsam meg? Mennyi ideig tart?

2014. júl. 6. 13:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nagyjából 1 hónapos lehet. Ilyenkor már túl öreg hozzá?
2014. júl. 6. 13:16
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen fajta törpehörcsög és mekkora helyen van?
2014. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Dzsungáriai, egy 30*40*20 centis terráriumban van (bocs, véletlenül ketrecet írtam az előbb). Tudom, hogy nem túl hatalmas, de azért jóval nagyobb, mint amiben a boltban volt. Mivel nőstény és fiúkkal volt összezárva, lehet, hogy már vemhes, ezért várok vele 3 hetet, és ha nem lesznek kicsik, akkor veszek neki egy nagy ketrecet, csak addig azért nem akarok, mert ha mégis több lesz belőle, félek, hogy a picik kimásznának a lyukakon.
2014. júl. 6. 14:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is nagyon kis antiszoc volt és már 4 hónapos, amikor elhoztam. Nem volt könnyű menet, de sok-sok-sok türelem és finom falat segítségével sikerült. Kb. 2 hétig tartott, mert nagyon nehéz eset volt a kislány.

Beszélj neki sokat, nyugodt hangon, sose nyúlj vagy közelíts felé fölülről, mert bepánikolhat. Előbb-vagy utóbb el fogja venni a hamit a kezedből, aztán utána majd belecsücsül, de ilyenkor még ne vedd ki, fontos a fokozatosság.


Előfordult, hogy megharapott?

2014. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még nem harapott meg, de mikor kivettem a kis házikóját, hogy kitakarítsam a piszokból, nagyon nem tetszett neki, és úgy nézett ki, mintha harapni akarna.
2014. júl. 6. 16:41
 6/11 anonim ***** válasza:
A hörcsög csak nagyon ritkán harap, ha megijed, akkor inkább elfut. Emiatt ne aggódj!
2014. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg etetni úgy hogy leteszed neki a kaját és a kezed ott van mellette, így megérti hogy nem kell tőle félni, majd ha eltelt pár nap akkor az ujjbegyeidre is teheted és ha elfogadja akkor jó úton jársz, ezután a következő fokozat az, hogy a tenyeredre teszed az ételt, viszont fontos hogy ne tégy hirtelen mozdulatokat, ne közelíts felülről, mint már említették. Mindezek alapja az idő és a kitartás, türelem. Ha ez megvan akkor előbb-utóbb úgyis össze fog jönni, ne aggódj!:) lehet hogy 2 hétbe telik, de az is lehet hogy 2 hónapba. Egyébként mi a neve az apróságnak?
2014. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha az ujjam végére teszem, akkor odamegy és elkezdi enni, azt már sikerült elérnem. De a tenyerembe még mindig nem akar mászni, és azt se engedi, hogy hozzáérjek. Egyébként Szavanna a neve.
2014. júl. 7. 15:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor én elhoztam a kereskedésből építettem neki egy kifutót és ott már engedte hogy játszak vele. Szerintem te is keríts el neki egy kis részt és ott nyúlkálj hozzá. Az enyém például utálja ha a ketrecébe nyúlnak. Egyébként mi a kedvenc kajája?
2014. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most megpróbáltam, és evés közben engedte, hogy a hátát simogassam. Nem tudom, mi a kedvenc étele, de a sajtot és a mazsolát imádja.
2014. júl. 7. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!