Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyenek a tengerimalacok?

Miért ilyenek a tengerimalacok?

Figyelt kérdés
A 11 éves húgom 3 napja kapott két tengerimalacot. Nem esznek és nem is isznak. Az ölünkbe vesszük simogatjuk őket gyengéden és elkezdenek röviden berregni. Berakjuk őket a ketrecbe és máris bemenekülnek a házikújukba.
2014. júl. 19. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

mert még új nekik a hely sokkal nagyobbak vagytok mint ők azt hiszik ragadozók vagytok és meg akarjátok őket enni

kell nekik még egy kis idő nyugodtan simogassátok vegyétek ki így meg fog szokni titeket és tudja nem bántani akarjátok :)

2014. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első héten még nem kéne kivenni őket, mert meg kell szokniuk a helyüket, a stressz miatt nem esznek, de majd fognak. Beszéljetek hozzájuk a ketrecen kívülről, hogy megszokjanak titeket.
2014. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Én is nem rég kaptam két tengerimalacot, de már több hónapja. Egyet mondok: ne aggódj, csak várj! Az enyémek dettó ugyanezt csinálták és én is szörnyen aggódtam. De mi még kivenni is alig tudtuk őket. Mostanra könnyedén kivesszük őket. Vegyétek ki őket gyakran, beszéljetek hozzájuk, nyugtatgassátok őket és adjatok nekik az öletekben jutalmul enni a kedvencüket. A berregés nálunk nem múlt el, de csak az egyik csinálja. Azt olvastam, hogy ezt olyan simogatásra csinálják, ami nem tetszik nekik, vagy olyan hangra. De nálunk bárhogy simogatom előfordul, hogy berreg, úgyhogy nem tudom. De szerintem ne aggódj, csak idő kell nekik. Adj nekik kézből enni, az fontos!

2014. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jah és nyugodtan írj privátba, ha érdekel valami:)
2014. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam is első 2-3 nap ami se kép se hang, csak ülnek bent.. :D az a fontos, hogy egyenek -> van kaki nincs baj :)

Most pedig durrognak, berregnek, ugrálnak és nyalogatnak. Mindenhez idő kell :) Ha látja az egyik, hogy nem bántasz, a másik is menni fog hozzád. :)

Vedd ki bátran, simizd, foglalkozz vele, etesd kézből, beszélgess vele :) Csak kaja előtt ne háborgasd, és tuti enni fog!


nekem is írhatsz bátran, 4 tengerimalackám van, tudok egyet s mást róluk :)

2014. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!