Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Emeleti, tetőtéri szobába...

Emeleti, tetőtéri szobába milyen díszállatot/kisemlőst ajánlotok?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, a kisállat nekem lenne.

A szobám az emeleten van, így nyáron kissé melegebb van, de a szellőzés megoldott. Radiátoros fűtés van a lakásban.

Most először szeretnék egy kisállatot. Eddig nem volt tapasztalatom, csak kutyával (3 kutyánk volt).

Nagyon imádom az állatokat, szeretek velük foglalkozni, de lenne pár kikötés.:

-Madár nem lehet, mert anyukám gyűlöli őket.

-Ne legyen nagyon zajos.

-Ne legyen túl rövid az élettartama.

Igazából a következőkre gondoltam eddig: Tengerimalac, valamilyen hörcsög fajta, degu, csincsilla...

A kérdésem annyi lenne összefoglalva, hogy tudnátok ajánlani "kezdő" kiskedvencet, ami nem madár és nem hal?

Tapasztalatok is jöhetnek! :)



2014. júl. 28. 18:06
 1/7 anonim válasza:
Hát a törpenyúl kicsit zajos de nem annyira nekem is van és nagyon hálás kisállat :)
2014. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én hörivel kezdtem, nem bántam meg, azóta már rengeteg állatom van és lesz is :)
2014. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)

Egy kicsit írnátok többet a törpenyusziról és a höriről is? :)

Főként az alábbi dolgokra lennék kíváncsi:

-Ketrec/terrárium (milyen, mekkora)

-Etetése

-Tisztán tartása

-Élettartama

-Mire van szüksége (játékok, felszerelések)

És minden egyéb dolog.. :D Köszi! :)

2014. júl. 28. 18:57
 4/7 anonim ***** válasza:
A törpenyúlnak legalább 100*50 es ketrec kell és minél többször ki kell engedni a lakásban...A höriknek eleg egy kb.50*50 ketrec/akvárium,de lehet nagyobb is..Szerintem is nyuszit vegyél...Nagyon jó fejek...Hát a hörik is aranyosak ,de nem olyan ,mint a nyuszi....és rövidebb ideig él sokkal
2014. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Azóta elég sokat gondolkoztam rajta, és a nyuszi felé húzódok jobban...

Valaki tud ebben tanácsot adni, hogy melyik a legjobb fajta? Rászánok kicsit többet is, ha az kell ahhoz hogy egy egészségesebb, szebb nyulat tudjak venni. Szóval melyik a legjobb fajta törpenyúlon belül?

Ja és hallottam emeletes ketrecről...érdemes befektetni olyanba, vagy fölösleges?

2014. júl. 30. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a tengerimalacot ajánlanám. Nekem is azok vannak és nagyon szeretem őket. Minimum kettőt vegyél lehetőleg lányokat vagy ha fiúkat akarsz minimum fél év különbséggel úgy nem bántják majd egymást. A ketrecük legyen kb.: 100x50-es terráriumot nem ajánlok, mert nem mozog a levegő. A ketrecről azt mondják ne legyen magasabban mint 1 méter. Ami kell a ketrecbe az egy fém tál szénatartó önitató esetleg egy ház. Vizes ételt ne adj neki(k) mindig legyen elöttük széna víz és száraztáp. Gyümölcsök amiket ehetnek:paradicsom, paprika, kígyóuborka, szőlő, alma, körte, de ehetnek füvet és pitypangot és nyáron legeltetheted őket egy elkerített részen. Huzat ne érje őket és radiátor mellet se legyenek. Kb.: 1 hónap amíg otthon érzik magukat. Ha éjjel hangosak takard őket le egy pokroccal vagy párna huzattal. 5-8 évig élnek kimondott társas lény sok törődést igényel, és nagyon hálás kis lény. Én a ketrec aljára forgácsot teszek és heti egyszer takarítom ki őket.

Nagyon ajánlom őket!!

2014. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vedd figyelembe, hogy a rágcsálók "rágcsálnak", ami elég zajos lehet amikor koptatják a fogukat. És pl. a degu éjszaka elég aktív, és ha nem bír magával rágja, tépi a rácsot. annak ellenére, ha szinte egész nap kint futkoshat. Őt semmiképpen nem ajánlanám, ha nem akarsz zajos állatot.
2014. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!