Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A deguk ehetnek megmosott,...

A deguk ehetnek megmosott, sotalanitott szotyit?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 13:53
 1/10 Quasar07 ***** válasza:
Ehetnek. A miénk is evett. Nem lett baja.
2014. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, sőt imádják, legalábbis az enyéim.
2014. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat en most adtam nekik es imadjak
2014. aug. 11. 14:50
 4/10 Platypus ***** válasza:
Sózott szotyit inkább ne adj nekik. Hiába mosod meg, sós vízben főzik, az anyagában is ott van. Meg úgy egyébként is az embernek szánt szotyi sokkal drágább, mint amit eleve állatoknak árulnak só nélkül.
2014. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szotyi nem éppen deguknak való étel, még akkor sem, ha sótlan! Olajos magvakat csak ritkán szabad nekik adni, max. havonta egy pár szemet. Attól hogy most adtál nekik, nem lesz tőle bajuk (és igen, tényleg szeretik), de semmiképpen ne csinálj rendszert belőle, mert azzal csak az egészségüknek ártasz.
2014. aug. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk totál nem igaz, a standard degutápokban is van egy csomó fajta olajosmag, főleg szotyi.
2014. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, de azok a standard degutápok, amikre te gondolsz (Pepe, Panzi, stb.), az hörcsögtáp csak degu fejjel a dobozán. Azok sem valók deguknak. Egészséges deguknak csak a jó minőségű, pelletelt tápok valók, amiknek legalább 17% a rosttartalmuk.
2014. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2x2 degum volt, nem ugyanabból az alomból. Mind a 4 degu 8 (!!!) évig élt, ami matuzsálemi kor náluk. Persze lehetnek ilyen szerencsés kivételek, de szerintem ez az olajos magvas dolog, hogy az káros lenne, inkább tévhit lehet. De kereken megmondom, hogy nem vagyok állatorvos, tehát mindenki kcrdezze meg állatorvosát, gyógyszerészét :)
2014. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 törppilla12 válasza:
Én állatkereskedésből magkeveréket szoktam vásárolni amit nem akarok hazudni olyan 300 Ft körül veszek.Ebből mindennap kapnak van hogy nasiként.Imádják így egyáltalán nem unalmasak a sima mag nélküli tápok.
2014. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magkeverék, szotyi. :((( Fűevő és nem magevő állatkáról van szó. Széna kell neki, nasinak Versele laga Crock vagy Grün Rollis adható. Olvasd el, mit ír erről a szakorvos, ő a legjobb az országban: [link]
2014. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!