Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez igaz a hörcsögömnél? O. o

Ez igaz a hörcsögömnél? O. o

Figyelt kérdés
vettem 2db aranyhörcsögöt fiút-lányt!Egy hétig eggyütt voltak de aztán különvettük őket!A lánynak gyanúsan nő napról napra a hasa pedig ugyan annyit kapnak enni!Most vettem észre hogy egyóriási fészekszerűséget épített magának forgácsból!Mostanában elég agresszív!Amikor hoztuk őket külön üvegben voltak,és akkor én őt hoztam!Akkor még a kocsiban ott dédelgettem,de most elég furcsa!Szerintem vemhes lehet,de szeretném kikérni a véleményeteket!Eddig sosem születtek kishörcsögök nálunk mivel eddig csak 1-et hoztunk!Az újszülött kishöriknél tapasztalatlan vagyok!De amúgy tudom a gondozást a nagyobbaknál,etetést stb!Kérlek segítsetek!Szeretném nekik a legjobbat biztosítani!^^

2014. aug. 19. 14:43
 1/5 A kérdező kommentje:
normális válaszokat várok!
2014. aug. 19. 14:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Az apjukat szedd külön, egyéb dolgod nincs. Neveli őket az anyjuk. Aztán gondoskodj nekik nagyobb helyről, ha már nagyobbak lesznek, vagy megfelelő gazdiról.
2014. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vedd külön az apát.

Az anya hörcsögnek most még több vitaminra van szüksége, főzz neki tojást (fél óráig legalább főnie kell) Sárgáját és fehérjét is adj neki. Minden nap adj neki legalább két féle állati eredetű ételt: főtt tojás, tejföl, natúr joghurt, túró, trappista sajt. És még több lédús gyümölcsre van szüksége, szőlő (magját szedd ki!), barack, görögdinnye, paradicsom. Mindent hámozz meg és a magját ne add neki oda, ezekre ügyelj.

Ne nyúlj most az anyához ha megszületnek a picik, 2 hetes korukig nem szabad hozzájuk nyúlni, csak enni adj nekik. Ha hozzájuk nyúlsz akkor az anya höri ideges lesz és nem érzi biztonságba a picinyeit akkor megeheti őket! Nagyon fontos hogy még több vitamindús és változatos kaját adj!


3-4 hetes koruktól el lehet őket választani az anyjuktól. És minden hörcsögnek külön otthon kell, tehát külön ketrec, mert egyedül érzik jól magukat!


Ne üvegbe tartsd őket lehetőleg, hanem ketrecben.

2014. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy akár 10-15 kicsi is lehet! Nem egyszerű nekik gazdit találni! Általában 4-5 hetesen már verekszenek, szóval addigra van legyen sok-sok gazdijelölted, vagy sok ketreced!

Amúgy az előttem szólók leírtak mindent, amit tudnod kell. :) Különösen az utolsó. :)

2014. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de csak annyi hozzáfűzni valóm van,hogy világosan leírtam hogy már KÜLÖN vannak választva!A párzási időszakig voltak csak együtt!-.-Amúgy csak a fiú van kézhez szoktatva,szóval nem lehet,és nem is akarom megfogni a lányt!:/
2014. aug. 20. 14:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!